163 obserwujących
8723 notki
23040k odsłon
692 odsłony

Szef MON Mariusz Błaszczak z koronawirusem. Dziś ponad 11 tys. nowych zakażeń

Mariusz Błaszczak. fot. Facebook
Mariusz Błaszczak. fot. Facebook
Wykop Skomentuj51

"Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze" - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zaapelował, by uważać na siebie i stosować się do zasad sanitarnych.

Przez ostatni tydzień szef MON przebywał na kwarantannie po kontakcie z osobą zainfekowaną SARS-CoV-2. O zakażeniu koronawirusem Błaszczak napisał na Twitterze.


Błaszczak miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Do tej pory Błaszczak był na kwarantannie, na którą skierowały go służby sanitarne. W ubiegłą niedzielę stwierdzono koronawirusa u osoby, z którą miał kontakt. To kolejna kwarantanna, której poddał się ten polityk.

"W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby" - napisał tydzień temu na Twitterze.


Prezydent z koronawirusem 

W sobotę o swojej infekcji wirusem SARS-CoV-2 poinformował również prezydent Andrzej Duda. Wynik testu otrzymał wieczorem dzień wcześniej.

- Jestem w pełni sił i mam nadzieję, że tak zostanie. Muszę być odizolowany, a zasad tej izolacji z żoną przestrzegamy - zapewnił.

Duda przeprosił także "wszystkich tych, którzy są narażeni na kwarantannę" po spotkaniu z nim w ostatnich dniach. Chodzi m.in. o Igę Świątek, zwyciężczyni tenisowego French Open, która z rąk prezydenta otrzymała państwowe odznaczenie.

- Gdybym odczuwał symptomy koronawirusa, spotkania byłyby odwołane - powiedział.

Ponad 11 tys. nowych zakażeń

W Polsce w niedzielę odnotowano 11 724 nowe przypadki zakażeń koronawirusem - podało w niedzielę ministerstwo zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami 83 osoby.

Od początku pandemii w Polsce odnotowano 253 688 przypadków zakażenia i 4438 zgonów.

KJ


Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości