164 obserwujących
8951 notek
23683k odsłony
2947 odsłon

Tajne prace komitetu Kaczyńskiego. Wkrótce przedstawi rządowi nowe rekomendacje

Komitet Kaczyńskiego wyda nowe rekomendacje dla rządu w sprawie pandemii. fot. Flickr/premierrp
Komitet Kaczyńskiego wyda nowe rekomendacje dla rządu w sprawie pandemii. fot. Flickr/premierrp
Wykop Skomentuj82

Kierowany przez Jarosława Kaczyńskiego komitet działa w "ściśle tajnym" trybie. Jeszcze w styczniu ma wydać nowe rekomendacje dla rządu i premiera w zakresie bezpieczeństwa - donosi "Rzeczpospolita".

W skład komitetu, poza Kaczyńskim, wchodzą ministrowie: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych, oraz koordynator służb specjalnych. Komitet zbiera się raz w tygodniu, "jego obrady są klauzulowane, czyli odbywają się w trybie tajnym, a nawet ściśle tajnym" - podaje "Rzeczpospolita".

Tajne obrady komitetu Kaczyńskiego 

Jak wynika z ustaleń dziennika, wytyczne Komitetu do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych poznamy najpóźniej do końca miesiąca. Sekretarz Komitetu, poseł Zbigniew Hoffmann, powiedział gazecie, że "propozycje będą poważne" i mają wskazywać "rozwiązania systemowe w zakresie bezpieczeństwa publicznego oraz obronności".

Dopytywany o szczegóły, przyznał, że nie może ich zdradzić, ponieważ "obrady są klauzulowane, czyli odbywają się w trybie tajnym, a nawet ściśle tajnym".

"Rzeczpospolita" poprosiła o komentarz w tej sprawie eksperta ds. bezpieczeństwa Krzysztofa Liedela, który ocenił, że Komisja to kolejna struktura obok ministerstw, która zajmuje się bezpieczeństwem. – Nikt na świecie nie tworzy kolejnych ciał po to, by coś naprawdę koordynować, wymieniać się informacjami – powiedział dziennikowi.

Komitet Kaczyńskiego usprawni szczepienia?

Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" rekomendacje, które przedstawi komitet Kaczyńskiego, będą dotyczyły całego zakresu lepszego zarządzania pandemią w kraju: w tym koordynacji i usprawnienia szczepień na Covid-19 oraz przygotowania na trudności gospodarcze, które są efektem pandemii. Nie znane są jednak szczegóły zaleceń. Te poznamy dopiero pod koniec stycznia.

Rząd do końca marca chce zaszczepić 2,9 mln Polaków. Szczepienia grupy pierwszej mają ruszyć 25 stycznia. Na tym etapie uprawnieni do tego będą m.in. osoby powyżej 60 lat, w kolejności od najstarszych, służby mundurowe i nauczyciele

Dziś przekroczono liczbę 100 tys. zaszczepionych. Na tę chwilę do Polski dotarło 670 tys. dawek szczepionki, z tego 204 tys. dawek zostało już rozdystrybuowanych do szpitali na terenie całego kraju, szpitali węzłowych, to 509 placówek, w których jest szczepiona grupa 0.

KJ

Wykop Skomentuj82
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka