162 obserwujących
8918 notek
23587k odsłon
2949 odsłon

PZN potwierdza: Synowie Emilewicz jeździli bez licencji. Terlecki: Może zostać zawieszona

Minister Jadwiga Emilewicz, fot. gov.pl
Minister Jadwiga Emilewicz, fot. gov.pl
Wykop Skomentuj185

Wnioski o wydanie licencji dla trzech synów byłej wicepremier trafiły do Polskiego Związku Narciarskiego 7 stycznia, czyli już po zgrupowaniu narciarskim w Suchej poinformował  tvn24.pl szef komisji licencyjnej PZN.

O brak licencji portal zapytał Jadwigę Emilewicz dwa dni przed złożeniem wniosków, 5 stycznia, a zgrupowanie, w którym uczestniczyli jej synowie zakończyło się 6 stycznia, dzień przed wydaniem licencji.

W środę portal tvn24.pl napisał, że trzech synów byłej wicepremier wzięło udział w zgrupowaniu narciarskim jak zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają. Jak podał portal, licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarze tvn24.pl zadali o nie pytania. Do grupy osób uprawnionych do korzystania ze stoku została dopisana też sama Emilewicz.

Informacje te potwierdził przewodniczący komisji licencyjnej PZN Jakub Michalczuk. W rozmowie z portalem Michalczuk poinformował, że wnioski o przyznanie licencji synom Jadwigi Emilewicz "są datowane na 7 stycznia" i tego dnia licencje zostały przyznane i od tego dnia obowiązują.

- Po wglądzie do pełnej dokumentacji mogę potwierdzić, że 7 (stycznia - red.) mieliśmy u siebie wniosek i on został tego samego dnia wprowadzony do systemu. 6 (stycznia - red.) było wolne. Biuro nie pracowało, a kurierzy nie jeździli - wyjaśnił Michalczuk.

Według niego, aby uzyskać licencję, zawodnicy muszą posiadać aktualne orzeczenie lekarskie o zdolności do uprawiania sportu, trzeba też złożyć wypełniony wniosek i uiścić opłatę, a w przypadku niepełnoletnich zawodników dostarczyć podpisy rodziców.

Michalczuk przekazał portalowi tvn24.pl, że 7 stycznia około południa z warszawskiego klubu Deski przyszedł mail z tymi wszystkimi załącznikami, które "w formie papierowej dotarły do siedziby związku dzień lub dwa dni później".

- Badania lekarskie i przelewy były datowane na 7 stycznia - poinformował szef komisji licencyjnej PZN.

Emilewicz informowała, że jej dzieci brały udział w zgrupowaniu w Suchem w dniach 2-6 stycznia.

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszarda Terleckiego zapytany przez dziennikarzy o przypadek b. wicepremier Jadwigi Emilewicz, która mimo obostrzeń związanych z pandemią była z synami na nartach dzięki licencji PZN. - Tak słyszałem, jeśli to prawda, to bardzo przykre zdarzenie - odpowiedział wicemarszałek Sejmu.

Dopytywany, co będzie dalej z posłanką, powiedział: "Jakieś zawieszenie...".

ja

Wykop Skomentuj185
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości