Joanna Mucha przechodzi z Platformy Obywatelskiej do Polska 2050

Posłanka Joanna Mucha żegna się z Platformą Obywatelską. Fot. PAP/Leszek Szymański
Posłanka Joanna Mucha żegna się z Platformą Obywatelską. Fot. PAP/Leszek Szymański

Joanna Mucha była ministrem sportu w rządzie Donalda Tuska.

Posłanka Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej poinformowała, że zdecydowała się przyłączyć do ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W 2020 roku starała się  o fotel przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Ostatecznie poparła Borysa Budkę.

Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 - powiedziała na środowej konferencji prasowej w Sejmie Joanna Mucha, dotychczasowa posłanka KO, działaczka Platformy Obywatelskiej.

Joanna Mucha początkowo sama pojawiła się na konferencji prasowej. – Nadszedł taki moment, że ja i Platforma jesteśmy w innym miejscu i nikt tu nie jest winny. Nie jest to kwestia jakiejś krytyki, to są po prostu dwie inne drogi – podkreśliła posłanka. 

– Oni zostali w zakleszczeniu w relacji z PiS – mówiła. – Ja natomiast myślę o Polsce po PiS, kiedy rządy PiS będą wspomnieniem – dodała. – Marzę o Polsce przyszłości, dlatego zdecydowałam się przyłączyć do projektu politycznego Szymona Hołowni, do Polski 2050 – poinformowała Mucha.

Szymon Hołownia, Joanna Mucha
Szymon Hołownia i Joanna Mucha. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Po powyższych słowach do Joanny Muchy na konferencji prasowej dołączyli Szymon Hołownia, Michał Kobosko i posłanka Hanna Gill-Piątek.

– To dla mnie i dla nas moment szczerej radości, potrzebujemy w ruchu Polska 2050 jeszcze więcej silnych i mądrych osób, potrzebujemy każdego, kto ma dosyć zimowego snu opozycji, każdego, kto będzie gotów do tego, żeby uwierzyć razem z nami, że bycie opozycją to nie państwowa posada, to nie komfort, to dyskomfort i walka – podkreślił Hołownia. 

Jak dodał, rozmawiał z Joanną Muchą od wielu tygodni. – Pokazała mi swój manifest polityczny, przeczytałem go z ogromną satysfakcja, my się po prostu zgadzamy –powiedział Hołownia. 

Według niego dzięki dołączeniu Muchy Polska 2050 „zaloguje się” w parlamencie i utworzy koło parlamentarne, w którego skład będą wchodzić Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i senator Jacek Bury. Szefem koła będzie Hanna Gill-Piątek.

KW

Lubię to! Skomentuj122 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka