164 obserwujących
9195 notek
24218k odsłon
  806   0

Lech Wałęsa zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Pokazał to na Facebooku

Lech Wałęsa podczas szczepienia przeciwko Covid-19, fot. Facebook/profil Lecha Wałęsy
Lech Wałęsa podczas szczepienia przeciwko Covid-19, fot. Facebook/profil Lecha Wałęsy

Lech Wałęsa zaszczepił się przeciwko Covid-19. Były prezydent przyjął dawkę szczepionki w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej "Jaskółka" w Gdańsku. Cały przebieg szczepienia zrelacjonował w internecie.

Lech Wałęsa na swoim facebookowym profilu udokumentował, jak zbierany jest od niego wywiad zdrowotny, jak wyglądało szczepienie oraz sfotografował się z personelem medycznym przychodni.

"Dziękuję, udało się" - napisał tuż po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19 Lech Wałęsa. Były prezydent ma 77 lat, zatem został zakwalifikowany do szczepienia w "1" grupie.

image
Lech Wałęsa po szczepieniu z personelem placówki medycznej, fot. Facebook/profil Lecha Wałęsy

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. roku. 25 stycznia rozpoczęły się szczepienia populacyjne – na początek seniorów, którzy ukończyli 70 lat. Grupa zero, czyli m.in medycy, otrzymuje drugą dawkę.

Ponad 200 tys. Polaków otrzymało już dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19, a pierwszą dawkę - ponad 976 tys. osób. Rząd przewiduje, że szczepienia grupy zero zakończą się w lutym. W przyszłym tygodniu spodziewana jest pierwsza dostawa szczepionki firmy AstraZeneca.

W lutym łącznie ma trafić do Polski ok. 1,4 mln szczepionek firmy Pfizer, ponad 500 tys. szczepionek firmy AstraZeneca oraz ok. 350 tys. szczepionek Moderny - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk. W sumie to ponad 2,2 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19.

ja

Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka