Piotr Semka z COVID-19 w poważnym stanie. Publicysta jest pod respiratorem

Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".
Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy".

Piotr Semka trafił do szpitala po zakażeniu się wirusem SARS-CoV-2. Stan znanego publicysty jest ciężki, musi korzystać z respiratora. 

O poważnych komplikacjach zdrowotnych redaktora tygodnika "Do Rzeczy" poinformował jako pierwszy dziennikarz TVP Jacek Łęski. Kilka osób ze środowiska mediów prosi o modlitwę w intencji Piotra Semki. 


Powrotu do zdrowia redaktorowi Semce życzył premier Mateusz Morawiecki. - Koronawirus daje nam każdego dnia dowody, że jest bardzo groźny i nikt z nas nie powinien go lekceważyć. Właśnie dotarła do mnie informacja o tym, że pod respirator trafił jeden z najwybitniejszych dziennikarzy politycznych w Polsce, red. Piotr Semka - napisał szef rządu. 

- Panu Redaktorowi życzę dużo siły w Jego walce i przyłączam się do modlitwy, którą w intencji Jego zdrowia prowadzą Przyjaciele. Państwa również do tego zachęcam. Dbajmy o siebie i naszych bliskich i udzielajmy każdego możliwego wsparcia tym, którzy walczą o swoje zdrowie i życie - doradził Morawiecki. 

Piotr Semka ma 55 lat, od lat związany jest z konserwatywną redakcją tygodnika "Do Rzeczy", przez wiele lat publikował m.in. w "Rzeczpospolitej", "Wprost", "Uważam Rze". Dziennikarz gości w programach TVP INFO - jak np. w programie "Salon Dziennikarski". Jest autorem kilku książek: "Lewy czerwcowy", "Lech Kaczyński. Opowieść Arcypolska", "Za, a nawet przeciw. Zagadka Lecha Wałęsy", czy "My, reakcja. Historia emocji antykomunistów 1944-1956". 

W 2019 r. prezydent Andrzej Duda odznaczył Semkę Krzyżem Wolności i Solidarności za "zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej".

GW

Lubię to! Skomentuj97 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości