164 obserwujących
9510 notek
24741k odsłon
  606   0

O. Leon Knabit trafił do szpitala

Benedyktyn o. Leon Knabit na Targach Książki w Krakowie. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk
Benedyktyn o. Leon Knabit na Targach Książki w Krakowie. Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

O. Leon Knabit z opactwa benedyktynów w Tyńcu trafił do szpitala.

Jego współbracia poinformowali, że zakonnik we wtorek po południu poczuł się gorzej i konieczne są dodatkowe badania. Poprosili wszystkich o modlitwę.

Sam Leon Knabit – także w mediach społecznościowych napisał - że po przymusowym pięciodniowym leżeniu trafił na Oddział Rehabilitacyjny Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. – Pamiętam w modlitwie i o modlitwę proszę – zwrócił się do wiernych.

O. Leon Knabit, który w grudniu skończył 91 lat, jest najstarszym wiekiem członkiem wspólnoty benedyktynów w Tyńcu. Pod koniec października po zakażeniu koronawirusem trafił do Szpitala im. Żeromskiego, opuścił go w pierwszych dniach listopada.

Święcenia kapłańskie o. Knabit przyjął w 1953 roku, w opactwie benedyktyńskim mieszka od 1958 r. W latach 2001–2002 był tam przeorem. O. Leon słynie z werwy i poczucia humoru, podąża za duchem czasu - nieobce mu są nowe technologie, internet i media społecznościowe. Lubiany rekolekcjonista niejednokrotnie występował w telewizji – w takich programach, jak m.in. „Ojciec Leon zawodowiec”, „Ojciec Leon zaprasza”, „Sekrety mnichów”. W 2016 r., w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, był twarzą kampanii „Młodość to stan ducha”. Ukazała się też wtedy jego książka „Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha”.

KW

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo