167 obserwujących
9781 notek
25183k odsłony
  4215   1

Donald Tusk o Sławomirze Nowaku: Był moim podwładnym; tak dalej być nie może

Donald Tusk broni Sławomira Nowaka. Fot. PAP/EPA
Donald Tusk broni Sławomira Nowaka. Fot. PAP/EPA

Przetrzymywanie tak długo w areszcie Sławomira Nowaka czyni z niego de facto więźnia politycznego - mówił w piątek w TVN24 były premier i szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Donald Tusk powiedział w TVN24, że „prokuraturę wykorzystuje się w celach politycznych”. – Jedną z ofiar tej metody wykorzystywania aresztów i prokuratury jest Sławomir Nowak – ocenił.

– Mówię o tym dlatego, że mija już 9 miesięcy, (jak) siedzi w areszcie. Nie oceniam merytorycznie działań prokuratury i sądu, nie mam wiedzy, ale wydaje mi się, że zasługuje na sprawiedliwy proces przed niezależnym sądem – mówił.

– A to, co słychać, to słychać przede wszystkim spekulacje i plotki, że przetrzymywany jest w areszcie po to, by złamać go i zmusić do składania jakichś politycznych zeznań. Chcę wyraźnie podkreślić, że to czyni z niego de facto więźnia politycznego – dodał były premier.

– Leży mi to na sercu, ponieważ był moim podwładnym i uważam, że tak dalej być nie może – zaznaczył.

Sławomir Nowak, Donald Tusk, Salon24
Sławomir Nowak, były szef gabinetu politycznego premiera Tuska. Fot. PAP

Były minister transportu i były szef gabinetu politycznego premiera Tuska Sławomir Nowak przebywa w areszcie od lipca ubiegłego roku. Prokurator Jan Drelewski rozszerzył mu zarzuty o przyjmowanie łapówek oraz powoływanie się na wpływy. O tym, czy Sławomir Nowak spędzi w areszcie kolejne trzy miesiące zdecyduje 12 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie. W śledztwie podejrzanych jest już 10 osób, a prokuratura dokonała zabezpieczeń majątkowych na łączną kwotę 7,5 mln złotych. 

KW

Lubię to! Skomentuj157 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka