Morawiecki podał termin zapisów na szczepienia dla wszystkich po 18. roku życia

Premier Mateusz Morawiecki w punkcie szczepień w Legnicy. Fot. PAP/Leszek Szymański
Premier Mateusz Morawiecki w punkcie szczepień w Legnicy. Fot. PAP/Leszek Szymański

Do 10 maja każdy chętny, dorosły obywatel otrzyma skierowanie na szczepienia w kierunku koronawirusa - poinformował w Legnicy premier Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu kontynuuje objazdy po punktach szczepień. Dziś Morawiecki odwiedził Legnicę i zapowiedział "przejście do kontrofensywy" w walce z pandemią. 


- Do 10 maja chcemy spowodować żeby każdy obywatel powyżej 18. roku życia mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie. Tak żeby najpóźniej do sierpnia każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony - powiedział premier. Szersza akcja szczepień zależna jest od dostaw preparatów do Polski. 

- W krótkim czasie trzeba było skonstruować cały system i on działa. Staramy się z Narodowym Programem Szczepień być o krok przed dostawami, które spływają coraz szerszą falą. Przybędzie w II kwartale o ponad 4 mln więcej szczepionek niż było planowane - zapewnił Morawiecki. - Do tej pory broniliśmy się cały czas przed tą ponurą zarazą, dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki coraz większej liczbie dawek szczepionek, które do nas przybywają, móc wykorzystać tę infrastrukturę do szczepień, która została stworzona - ocenił polityk. 

Szczegółowy harmonogram ws. szczepień wszystkich dorosłych - niezależnie od wieku - poznamy jutro. Jak wynika z rządowych danych, w ciągu ostatniego tygodnia podano aż 1 183 000 dawek dla chętnych. Rekordowy był ubiegły czwartek, gdy zaszczepiono 264 tys. osób na COVID-19. 

Od 19 kwietnia udostępniono rejestrację rocznika 1968 na szczepienia. Możliwa jest e-rejestracja drogą elektroniczną, zapisanie się za pośrednictwem infolinii 989 lub wysłanie bezpłatnego smsa o treści SZCZEPIMYSIE na nr 880 333 333.

GW

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości