Poszukiwania zaginionych chłopców w Lubuskiem. Policja odnalazła ciało

Akcja poszukiwawcza nastolatków z Ledna, fot. Facebook/profil lubuskiej policji
Akcja poszukiwawcza nastolatków z Ledna, fot. Facebook/profil lubuskiej policji

Z Odry na wysokości Osiecznicy w pow. krośnieńskim (Lubuskie) wyłowiono ciało. Policja na razie nie informuje, czy chodzi o jednego z zaginionych nastolatków z Ledna. Nieoficjalnie mówi się, że może to być 13-letni Filip.


Jak poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy, zwłoki w rzece na terenie poligonu wojskowego zauważyli żołnierze i wydobyli je z wody. Na miejsce udali się policjanci i prokurator, m.in. w celu ustalenia tożsamości tej osoby.

Reporterka Polsat News powiedziała, że może chodzić o młodszego z chłopców, 13-letniego Filipa. Wcześniej policjanci informowali o bluzie znalezionej na brzegu Odry. O 15-letnim Marku nadal nic nie wiadomo.

- Obecnie nie możemy podać informacji na temat dokonanych ustaleń, gdyż tożsamość tej osoby musi zostać potwierdzona przez rodzinę – powiedział Maludy.

Poszukiwania 13- i 15-latka ze wsi Ledno w pow. zielonogórskim rozpoczęły się w poniedziałek wieczorem, po zgłoszeniu ich zaginięcia przez rodziny. Od tego czasu każdego dnia bierze w nich udział ok. 200 ludzi, m.in. policjantów, strażaków i żołnierzy WOT.

Obszar działania ratowników jest trudny, gdyż obejmuje rzekę, rozległe tereny leśne i łąki położone w pobliżu Odry, które często są trudno dostępne. W czwartek teren był sprawdzany m.in. z wykorzystaniem poduszkowca. Z powietrza nadal szukano chłopców przy użyciu dronów i z policyjnego śmigłowca.


Dotychczas przeszukano obszar około 2,5 tys. ha, zarówno z lądu, wody, jak i z powietrza. Sprawdzono 200 km dróg i około 20 km rzeki Odry, m.in. przy użyciu sonarów podwodnych. W piątek ekipy poszukiwawcze na łodziach pracują na odcinku Odry od Cigacic do Pomorska.

Ostatni raz chłopcy byli widziani razem w poniedziałek, około godz. 15 w miejscowości Ledno. Od tego czasu nie było wiadomo, gdzie mogą się znajdować, nie nawiązali też kontaktu z rodzinami.

Jedna z przyjętych wersji zdarzeń zakłada, że ich zaginięcie może mieć związek z nieszczęśliwym zdarzeniem nad rzeką Odrą.

ja

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości