Szykują się kolejne zmiany w obostrzeniach. Zapamiętaj tę datę

Koncerty będą mogły być organizowane po 4 czerwca.
Koncerty będą mogły być organizowane po 4 czerwca.
Rząd opublikował właśnie rozporządzenie, zgodnie z którym od 4 czerwca koncerty w Polsce będą mogły się znowu odbywać. Skąd taka zmiana?

Koncerty będą mogły być organizowane po 4 czerwca

Rząd opublikował właśnie nowe rozporządzenie, z którego wynika, że od 4 czerwca koncerty będą mogły się znów odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Po ostatnim luzowaniu obostrzeń możliwe było organizowanie imprez plenerowych. Restrykcji nie zdjęto jednak wówczas z "grup cyrkowych" i "zespołów muzycznych", co wielu artystom (i ich fanom) się nie spodobało.

Dziś wieczorem w Dzienniku Ustaw pojawiła się nowelizacja rozporządzenia, która ma umożliwić organizowanie imprez masowych nie wyłączając koncertów.

Koncerty w reżimie sanitarnym

Zgodnie z nowelizacją ustawy koncerty będą mogły być organizowane na otwartym powietrzu przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Co to oznacza w praktyce?

Organizatorzy będą mogli udostępnić widzom lub słuchaczom co drugie miejsce na widowni, z tym że nie więcej niż 50 proc. miejsc. Jeśli impreza będzie się odbywała bez wyznaczonych miejsc, uczestnicy muszą mieć możliwość zachowania dystansu 1,5 metra, a w wydarzeniu nie może wziąć udział więcej niż 250 osób. Do tej liczby nie będą się jednak wliczać osoby zaszczepione.

Ponadto widzowie lub słuchacze będą musieli zasłaniać nos i usta, a także nie będą mogli spożywać napojów ani posiłków.

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości