Kaczyński o koalicji z Kukizem: To ważny układ, podtrzymujący większość w Sejmie

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński o wspólnym porozumieniu.
Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński o wspólnym porozumieniu.
- Poprzemy szereg ustaw Kukiz'15: antykorupcyjną, o sędziach pokoju i referendalną - zapowiedział Jarosław Kaczyński na wspólnej konferencji z Pawłem Kukizem.

Prezes PiS argumentował, że dzięki porozumieniu z Kukizem, Zjednoczona Prawica może być spokojna o arytmetyczną większość w Sejmie. 

Więcej:

Kaczyński: Kukiz jest współpracownikiem PiS, miło się z nim rozmawia, nawet śpiewa

Kukiz u Jastrzębowskiego: Porozumienie z PiS-em to handel

Układ PiS z Kukizem

- To układ polityczny, ważne przedsięwzięcie - stwierdził prezes PiS. - Uosobieniem tego porozumienia jest Paweł Kukiz. Ma wiele interesujących pomysłów, które zmienią jakość polskiej demokracji. Podejmiemy to ryzyko wdrażania jego pomysłów w życie - obiecał Kaczyński. 

- Jestem zadowolony z porozumienia programowego z PiS. Pierwszy raz od 6 lat pojawiła się szansa na wprowadzenie kluczowych zmian ustrojowych z demokracji partyjnej na w pełni rozwiniętą. Umowa z naszej perspektywy jest korzystna: Zjednoczona Prawica to jedyna opcja władna do przegłosowania reform - tłumaczył Kukiz. 

- Trwają prace nad nadaniem wszystkim obywatelom biernego prawa wyborczego. Chcemy pójść w stronę ordynacji mieszanej na wzór niemiecki. Prezes PiS też przedstawiał taki model. Proponujemy 230 posłów wybieranych w jednomandatowych okręgach wyborczych - wyliczał lider Kukiz'15. 

- Cieszę się, że istnieje nie tylko polityczna, ale też rzeczywista chęć wprowadzenia zmian przez pana Kaczyńskiego. Nie poszedłem do polityki po pieniądze i spółki skarbu państwa. Nawet, jeśli ktoś proponował mi synekury, to odmawiałem, co może potwierdzić prezes PiS - zwrócił się Kukiz do Kaczyńskiego. 

- Sam w życiu nie dałbym rady doprowadzić do zaprowadzenia w pełni demokratycznych reguł: bez pieniędzy, wszechobecnym hejcie. Wygramy Polskę - podsumował muzyk. 

 

Zobacz:

Jarosław Kaczyński twarzą Polskiego Ładu. Prezes zainauguruje cykl spotkań

Ważny polityk PiS: Przegraliśmy w Rzeszowie przez brak zjednoczenia

Po wygranej Fijołka. Opozycja w ekstazie, Gowin mocno punktuje PiS


GW

Lubię to! Skomentuj62 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka