ABW we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali w Olsztynie Palestyńczyka.
ABW we współpracy ze Strażą Graniczną zatrzymali w Olsztynie Palestyńczyka.

Akcja służb w polskim mieście. Złapano Palestyńczyka podejrzewanego o terroryzm

Redakcja Redakcja Terroryzm Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Straż Graniczna we współpracy z ABW doprowadziły do zatrzymania w Olsztynie Palestyńczyka, podejrzewanego o działalność terrorystyczną w Polsce.

O akcji polskich służb specjalnych poinformował rzecznik koordynatora Mariusza Kamińskiego, Stanisław Żaryn.

- Wspólne działania Straży Granicznej oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pozwoliły na zatrzymanie na terenie Olsztyna Palestyńczyka, którego dalszy pobyt w RP stwarza realne zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Zatrzymany przebywa obecnie w ośrodku Straży Granicznej, gdzie oczekuje na wydalenie z Polski - oświadczył. 

Zobacz:

Dramat Ciełuszeckiego. Prokuratura chce wsadzić go za kraty

Włosi zagrali koncert. Turcja jako pierwsza pierwsza praktycznie odpada z Euro 2020

Do zatrzymania Palestyńczyka przez Straż Graniczną doszło 24 maja br. - Materiały zgromadzone w tej sprawie wskazują, że Palestyńczyk utrzymuje relacje z członkiem organizacji terrorystycznej, jest silnie zradykalizowany religijnie i nie stosuje się do zasad współżycia społecznego - argumentował Żaryn. 

- Ustalono, iż w przeszłości radykalna postawa o podłożu religijnym powodowała frustrację mężczyzny, która przełożyła się na podejmowanie działań agresywnych wobec innych osób. Zatrzymany wskazuje skłonność do przemocy i ma niestabilną osobowość - wyjaśnił.

Materiały ABW dowodzą również, że mężczyzna posiada wiedzę z zakresu chemii, technologii i obsługi broni palnej. W ocenie służb, pobyt Palestyńczyka w Polsce stwarza bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego Polski. 

Zgodnie z decyzją sądu Palestyńczyk trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, gdzie czeka na wydalenie z naszego kraju. 

Przeczytaj:


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka