Przewodniczący ruchu Polska 2050 ocenia powrót Tuska. Są szanse na sojusz z Hołownią?

Przewodniczący ruchu Polska 2050 ocenia powrót Tuska.
Przewodniczący ruchu Polska 2050 ocenia powrót Tuska.
Sławomir Jastrzębowski zapytał przewodniczącego ruchu Polska 2050, jak ocenia powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Zobacz, co odpowiedział Michał Kobosko w programie "Jastrzębowski wyciska".

Michał Kobosko, przewodniczący ruchu Szymona Hołowni Polska 2050, był gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie "Jastrzębowski wyciska".

Kobosko o powrocie Tuska

Prowadzący zapytał gościa, jak ocenia wejście Donalda Tuska i jego przemówienie. - Myślę, że to było niezwykle istotne przemówienie dla twardego elektoratu PO, który pozostał jej wierny i dla całych struktur Platformy, które w ostatnich miesiącach sprawiały wrażenie zdemotywowanych i zadających pytania, dokąd zmierza centrala - powiedział Kobosko.

Będzie sojusz Tusk-Hołownia?

Jastrzębowski przywołał słowa Szymona Hołowni, że Tuska traktuje jak wyzwanie. Zapytał gościa, czy Hołownia będzie próbował układać się z PO.

- Rozmowy były, mogę to potwierdzić. To były regularne spotkania od wielu miesięcy.  Ale rozmowy były w atmosferze, kiedy Donald Tusk zastanawiał się, czy i jak powinien wrócić do polskiej polityki - powiedział Kobosko. - To był spotkania o charakterze informacyjnym i zapoznawczym. Już wtedy widać było, że w Tusku rośnie frustracja tym, co się dzieje w PO i determinacja, żeby wrócić - dodał.

- Traktujemy powrót Tuska jako wyzwanie pozytywne. Mamy nadzieję, że kiedy wyleczy już PO z jej chorób, wtedy będzie dla nas ważnym partnerem do rozmowy - stwierdził przewodniczący Polska 2050.

Kobosko liczy na zmiany w PO

Kobosko dodał też, że nie podobała mu się sytuacja, która miała miejsce, np. kiedy Platforma chciała stworzyć Koalicję 276 . -To była PO w starym stylu: "My coś powiemy, a inni mają robić, to co my chcemy" - stwierdził. - Nie będziemy robili tego, co chce PO. Chcemy tworzyć silną opozycję, która wygra z PiS-em - powiedział.

Trzaskowski lepszy dla Polski 2050 niż Tusk?

Jastrzębowski zapytał Kobosko o scenariusz, w którym Rafał Trzaskowski buduje swoją partię, a Polska 2050 zawiązuje z nim sojusz.- W polskiej polityce wszystko jest możliwe. Wielu ekspertów uważało, że Tusk nie zrezygnuje z kariery w UE, aby ładować się z powrotem do tego "polskiego bagienka". Na dziś absolutnie nie mogę powiedzieć, że będziemy coś knuli z Rafałem Trzaskowskim. Wielokrotnie podkreślał, że PO jest jego partią nawet, jak budował swój projekt polityczny. Myślę, że Tusk będzie jakoś próbował poukładać relacje z Trzaskowskim - stwierdził Kobosko. 

Różnice między Polską 2050 a PO

Kobosko odpowiadając na pytanie prowadzącego wymieniał różnice między Polską 2050 a PO.

- Po pierwsze pragmatyka i merytoryka. Zarzucano PO, że nie ma programu i nie wiadomo, jaką jest partią. My uważamy, że trzeba poważnie pracować, mieć merytoryczny program. Po drugie - PO to partia hermetyczna, my przyjmujemy nowych członków - zarówno ludzi nowych, jak i doświadczonych polityków - powiedział Kobosko.

- My swój program gospodarczy budujemy, będzie we wrześniu. To nie jest czas prostych podziałów na liberałów i socjalistów - dodał.


Zobacz też inne odcinki programu "Jastrzębowski wyciska":Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka