Skrzypulec i Ogar ze srebrem. Fot.: PAP

Srebro polskich żeglarek w Tokio. Kolejny dzień medalowy na Igrzyskach

Redakcja Redakcja Igrzyska w Tokio Obserwuj temat Obserwuj notkę 4
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio w żeglarskiej klasie 470. To siódmy medal Polski w Japonii.

Zawody wygrały Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre. Trzecie miejsce dla Francuzek Camille Lecointre i Aloise Retornaz.

Żeglarskie tradycje olimpijskie

To piąty medal dla polskiego żeglarstwa na Igrzyskach Olimpijskich. I 290. w historii występów polskich sportowców na igrzyskach letniej olimpiady. Na ten dorobek składają się 70 złotych, 86 srebrnych i 134 brązowe krążki.

Finałowe wyścigi w klasie 470 kobiet i mężczyzn zakończyły żeglarskie zmagania na olimpijskim akwenie w Tokio.

Srebro żeglarek to siódmy medal olimpijskiej kadry Polski w Japonii na XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Wczoraj dwa krążki wywalczyły młociarki - złoto Anita Włodarczyk i brąz Malwina Kopron. Brąz przypadł w udziale naszemu zapaśnikowi - Tadeuszowi Michalikowi. Natomiast "biało-czerwone" kajakarki stanęły na drugim stopniu podium.