Na granicy z Białorusią ma powstać płot o wysokości 2,5 m

PAP/Artur Reszko
PAP/Artur Reszko
Szef MON przekazał informację, że na granicy z Białorusią ma powstać płot o wysokości 2,5 m. Do pomocy Straży Granicznej ma zostać zaangażowanych więcej żołnierzy.

Płot na granicy z Białorusią

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że na granicy z Białorusią ma powstać nowy płot o wysokości 2,5 m. Oprócz tego więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej.

W piątek szef MON informował, że Wojsko Polskie wspólnie ze Strażą Graniczną patroluje odcinek graniczny z Białorusią. "Dziś w operacji udział bierze ponad 900 żołnierzy. W razie potrzeby jesteśmy w stanie natychmiast zwiększyć zaangażowanie" - napisał na Twitterze.

Zobacz: Polska, Litwa, Łotwa i Estonia wspólnym głosem ws. imigrantów. "Zaplanowany kryzys"

Imigranci na granicy z Unią Europejską

W ostatnich miesiącach na granicach Białorusi z UE gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych migrantów z Iraku, Syrii, Afganistanu i innych krajów. Największa liczba uchodźców dotarło na Litwę, która zarzuciła Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej.

Dziś rano w Usnarzu Górnym funkcjonariusze policji wzmocnili działania Straży Granicznej i wojska i wspólnie z nimi pilnują dostępu do granicy z Białorusią.

Zobacz: Halicki o wypowiedzi Frasyniuka: To język, którego poważny polityk nie powinien używać

Według informacji Polskiej Straży Granicznej w całym ubiegłym roku na odcinku podlaskim zatrzymano 122 osoby, które nielegalnie przekroczyły granice. W tym roku to już około 780 cudzoziemców. SG odnotowała dotychczas ponad 2 tysiące prób nielegalnego przekroczenia granicy, z czego ok. 1 tys. 350 próbom pogranicznicy zapobiegli.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj90 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka