Usnarz Górny. Klaudia Jachira porównała imigrantów do Żydów w Polsce. Fot. PAP
Usnarz Górny. Klaudia Jachira porównała imigrantów do Żydów w Polsce. Fot. PAP

Posłanka KO szokuje porównaniem imigrantów do Żydów. Oskarża Polaków

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 209
Klaudia Jachira oskarża Polaków o obojętność wobec koczujących po białoruskiej stronie w miejscowości Usnarz Górny. Zestawiła też ich stosunek do imigrantów z losem Żydów w czasie II wojny światowej.

Klaudia Jachira kilka dni temu przybyła na miejsce stacjonowania Straży Granicznej, by dostać się do imigrantów, przebywających od 15 dni na granicy polsko-białoruskiej. Kordon funkcjonariuszy nie przepuścił jednak posłanki Koalicji Obywatelskiej, która domaga się wpuszczenia przybyszów z Bliskiego Wschodu do kraju i otoczenia ich opieką. Obecnie mowa o 24 osobach, w większości mężczyznach, na miejscu nie ma dzieci. 

Zobacz: 

Klaudia Jachira na granicy polsko-białoruskiej

Na granicy z Białorusią ma powstać płot o wysokości 2,5 m

Frasyniuk nie odpuszcza. Nie przeprosi za obrażanie żołnierzy, zwala winę na PiS


Jachira o Żydach na Twitterze

- Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny - skwitowała dziś Klaudia Jachira, sugerując, że Polacy współuczestniczyli w Holokauście, a teraz świadomie skazują uciekinierów na śmierć. 


Nie jest to pierwszy tego typu komentarz parlamentarzystki. Wczoraj przypuszczała, że partia rządząca zamierza doprowadzić do śmierci imigrantów w Usnarzu Górnym.

- PiS jest tak żądny sukcesu, że gotów jest poświęcić nawet życie imigrantów. Tam, gdzie ja widziałam tylko dramat i znęcanie się nad ludźmi, oni widzą wysłanników Putina i wojnę hybrydową. Coraz trudniej odróżnić działania polskich służb od białoruskiej dyktatury. Wstyd i hańba - napisała Jachira. 

Totalny odlot, hańba - reakcja na wpis Jachiry 

- To już jest totalny odlot…To musi być jakiś sposób na zaistnienie, bo nikt o zdrowych zmysłach nie jest w stanie napisać tego na poważnie - zdziwił się Miłosz Motyka, rzecznik PSL. 

- Tą wypowiedzią okryła się Pani hańbą. Absolutnie skandaliczne słowa - stwierdził wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek. 

- Konkurencja w tej dyscyplinie jest zaciekła - ironizował Radosław Fogiel, poseł PiS. 

Straż Graniczna jak... SS

Nie jest to jedyne, szokujące porównanie, które padło dziś w kontekście kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Według Piotra Maślaka, dziennikarza TOK FM, Straż Graniczna może zamordować imigrantów i stosuje metody... SS, czyli Sztafet Ochronnych NSDAP, krwawej formacji Niemiec hitlerowskich. 

- Nie potrafię tego nazwać inaczej, strażnicy graniczni, którzy zabraniają dostarczyć wody i dopuścić lekarzy do uchodźców mogą sobie przyczepić naszywki SS. Tamci też wykonywali rozkazy. A jak Wam każą strzelać do uchodźców też wykonacie rozkaz? - pytał. 

 

Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział skierowanie sprawy do prokuratury w sprawie wpisu Maślaka. 

- Nigdy nie będzie mojej zgody na szarganie dobrego imienia Straży Granicznej. Porównywanie formacji chroniącej granice Polski do zbrodniczej SS to podłość. Złożę zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Zapewniam Funkcjonariuszy SG, macie moje pełne wsparcie! - zapewnił minister. 

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj209 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka