Budka zapowiada "bardzo stanowczą wypowiedź" Tuska ws. sytuacji z uchodźcami

Donald Tusk i Borys Budka. Fot. PAP
Donald Tusk i Borys Budka. Fot. PAP
Dzisiaj będzie bardzo stanowcza wypowiedź Donalda Tuska, w jaki sposób próbować rozwiązać problem na polsko-białoruskiej granicy, ale też nie dać się wpisać w scenariusz przykrycia nieskutecznej polityki rządu - zapowiedział w środę szef klubu Koalicji Obywatelskie Borys Budka.

Konferencja prasowa Tuska

Budka pytany w programie "Tłit" wp.pl o nieobecność szefa PO w ostatnich dniach, odparł, że w środę ma się odbyć konferencja prasowa Tuska. "Dzisiaj będzie bardzo stanowcza wypowiedź Donalda Tuska. Wczoraj to uzgadnialiśmy" - odparł Budka.

Jak stwiedził, odbędzie się ok. godz. 11.00.

Polecamy:

Morawska-Stanecka pytana o Sterczewskiego: Zachowanie Straży Granicznej "totalnie dziwne"

Sejmowa komisja nie pojechała na granicę polsko-białoruską. Piekarska niezadowolona

Dopytywany, czy głównym tematem będzie sytuacja na polsko-białoruskiej granicy, szef klubu KO odparł: "Głównym tematem będzie to w jaki sposób próbować rozwiązać ten problem, ale też nie dać się wpisać w ten scenariusz, który pod pozorem jakiegoś wielkiego wzmacniania polskich granicy próbuje przykryć tę nieskuteczną politykę rządu".

Tusk: Polskie granice muszą być szczelne

W weekend Tusk we wpisie na Twitterze oświadczył, że "polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione". "Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów" - napisał.

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa cudzoziemców, osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Według informacji Straży Granicznej z poniedziałku grupa liczy obecnie 24 osoby. 

KW

Czytaj dalej:

Woś: Czego uczy nas nowy kryzys uchodźczy?

W UK zabrakło milkshake-ów w McDonald's. Winny... brexit

Morawiecki publikuje zdjęcie z polskiego samolotu."Nasi przyjaciele w bezpiecznym miejscu"

Prezydent Duda zawetuje "lex TVN"? "Ta ustawa to kontrowersyjne rozwiązanie"

Poseł KO biega między funkcjonariuszami SG. Dziwne nagranie z granicy z Białorusią

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka