PiS o Polexicie. Wiemy, jaka decyzja zapadła na Nowogrodzkiej

Anita Czerwińska o uchwale PiS ws. Polexitu. Fot. PAP/Paweł Supernak
Anita Czerwińska o uchwale PiS ws. Polexitu. Fot. PAP/Paweł Supernak
Kierownictwo PiS przyjęło uchwałę, która wyklucza Polexit. Jednocześnie partia Jarosława Kaczyńskiego nie wyobraża sobie odbierania Polsce suwerenności na rzecz Unii Europejskiej.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska poinformowała w środę, że kierownictwo partii rządzącej przyjęło właśnie uchwałę "W sprawie przynależności Polski do UE oraz suwerenności Rzeczpospolitej". Deklaracja wyklucza jakąkolwiek możliwość Polexitu. Wypowiedzi Ryszarda Terleckiego i Marka Suskiego o "brukselskim okupancie" rozgrzały domysły w opinii publicznej. Opozycja wprost sugerowała, że to jawny dowód na plany PiS ws. powtórki z Brexitu. 

Zobacz: 

Jarosław Kaczyński o Polexicie i rekonstrukcji rządu

Polska dostanie miliardy z Unii Europejskiej pod jednym warunkiem

- Wykluczamy możliwość Polexitu, rzeczywistością naszego kontynentu jest Unia Europejska. To nic innego, jak przypisywanie nam przez totalną opozycję czegoś, czego absolutnie nigdy nie planowaliśmy! Nigdy o tym nie mówiliśmy, to po prostu nie ma potwierdzenia w faktach - zapewniała Czerwińska. 

- Wiążemy przyszłość Polski jednoznacznie z przynależnością do Unii Europejskiej, ale to nie oznacza, że musimy się godzić na postępujący i pozatraktatowy proces, polegający na odbieraniu suwerenności państwom członkowskim - podkreśliła rzeczniczka PiS po spotkaniu Komitetu Politycznego partii rządzącej. 

- Chcemy, by Polska była w Unii Europejskiej i zachowała suwerenność - zapewniła Czerwińska. 

GWLubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka