Polska dostanie miliardy z Unii Europejskiej pod jednym warunkiem

Pixabay
Pixabay
Polska może dostać pieniądze od UE pod jednym warunkiem. Morawiecki musi wycofać wniosek z TK. Parlament Europejski ma wezwać premiera, aby nie kwestionował nadrzędności prawa unijnego nad krajowym.

Korespondentka RMF FM w Brukseli dotarła do projektu rezolucji europarlamentu, który dotyczy "wolności mediów i dalszym pogarszaniu się sytuacji praworządności w Polsce". Głosowanie w sprawie tego projektu ma się odbyć już w czwartek.

PE przypomina o traktacie lizbońskim

Projekt rezolucji Parlamentu Europejskiego potępia wszelkie próby podważania zasady prymatu prawa unijnego nad krajowym i jednocześnie przypomina, że wszystkie kraje członkowskie zgodziły się na tę zasadę, podpisując traktat lizboński.

Zobacz: Sondaż dla Salonu24. Czy prawo unijne powinno być ponad prawem krajowym?

W związku z powyższym Parlament Europejski wzywa premiera Mateusza Morawieckiego, aby wycofał swój wniosek, na mocy którego TK miał zbadać zgodność z konstytucją zasady pierwszeństwa prawa UE oraz zasady lojalnej współpracy Unii i państw członkowskich.

Parlament Europejski wzywa Zbigniewa Ziobrę

Parlament Europejski zdecydował się wezwać również Zaraz będę Zbigniewa Ziobrę, by wycofał z TK wniosek, który ma na celu podważenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Eurodeputowani apelują jednocześnie, by Komisja Europejska i Rada UE zatwierdziły polski Krajowy Plan Odbudowy - to warunek, by Polska otrzymała 36 mld zł. 

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj144 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka