"(D)EFEKT TUSKA" na paskach TVP. Co następny to lepszy

Twitter/@urwis1977
Twitter/@urwis1977
Dziś podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej Donald Tusk mówił o patriotyzmie, Europie, samorządach i znajomości cen produktów spożywczych polityków PiS. Emocji nie rozgrzały jego słowa, tylko... paski w TVP.

(D)EFEKT TUSKA i inne kreatywne paski informacyjne

Paski informacyjne, które pojawiają się w TVP były już nie raz przedmiotem dyskusji. Tak stało się i tym razem. Podczas Konwencji Krajowej Platformy Obywatelskiej, na której przemawiał Donald Tusk osoba tworząca paski widoczne na dole ekranu wykazała się sporą dozą kreatywności, co podchwycili internauci.


Użytkownicy Twittera nie szczędzili słów krytyki. Kreatywność TVP skomentował m.in. Janusz Piechociński i Kamil Durczok.


Internauci krytykowali również TVP za brak obiektywizmu i stosowanie propagandy.

Warto przypomnieć, że zgodnie z Kartą etyczną mediów (na której widnieje podpis prezesa Telewizji Polskiej) media powinny przestrzegać siedmiu zasad:

  • Prawdy
  • Obiektywizmu
  • Oddzielania informacji od komentarza
  • Uczciwości
  • Szacunku i tolerancji
  • Pierwszeństwa dobra odbiorcy
  • Wolności i odpowiedzialności

Zgodnie z powyższym, przynajmniej cztery zasady, którymi powinni kierować się dziennikarze zostały złamane.

O czym mówił Tusk?

- Dzisiaj polski dojrzały patriotyzm, dzisiaj prawdziwa miłość do ojczyzny, oznacza także tę wielką potrzebę, wielkie zadanie utrzymania Polski w UE - mówił Donald Tusk podczas Konwencji w Płońsku.

Szef PO nawiązywał do znajdujących się na sali flag: Polski, Płońska, Unii Europejskiej i Platformy Obywatelskiej.

- Jesteśmy w pierwszym rzędzie Polakami - wiemy, co to znaczy być polskim patriotą. Wiemy, i to też jest taka konstytucja PO, co znaczy miłość do tej małej, lokalnej ojczyzny. Wiemy, że nie ma nieważnego miejsca w Polsce, że nie ma nieważnego człowieka w Polsce i wiemy też, co znaczy być Europejczykiem - stwierdził.

- Być Europejczykiem to znaczy być Polakiem, być mieszkańcem Płońska, być mieszkańcem polskiej wsi - tu się nic nie kłóci. Powiem więcej, dzisiaj polski dojrzały patriotyzm, dzisiaj prawdziwa miłość do ojczyzny oznacza także tę wielką potrzebę, wielkie zadanie utrzymania Polski w UE - dodał.

Tusk zapewniał, że zadaniem PO jest obrona interesów Polski, obrona interesów miast, miasteczek i obrona "Polski w Europie" i "Europy w Polsce".

Tusk o ubezwłasnowolnieniu samorządów

- Głównym celem, a może nie celem, a głównym skutkiem - bo im się bardzo często cele nie zgadzają ze skutkami - w tych propozycjach, które rządzący przedstawiają od wielu miesięcy jest tak naprawdę ubezwłasnowolnienie samorządów - stwierdził Tusk.

Lider PO podkreślał, że nie ma jednej recepty na rozwój mniejszych miejscowości, a każda z nich wymaga odrębnych rozwiązań dla swego rozwoju.

Stwierdził, że o kondycji mniejszych miast i miejscowości świadczy głównie jakość życia codziennego, w tym kwestia transportu, dostępu do usług, dostępu do edukacji i opieki medycznej.

- Trzeba zadbać o to, i to też jest w rękach miejscowych, ale do tego też są potrzebne środki i kompetencje, o atrakcyjną ofertę na życie codzienne - ofertę kulturalną, edukacyjną - dodał.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj114 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka