Karuzela stanowisk w PKO BP. Zrezygnował nowy prezes banku

Trzęsienie ziemi w PKO BP.
Trzęsienie ziemi w PKO BP.
Niespodziewana rezygnacja prezesa PKO Banku Polskiego. Dziś Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację. Stał na czele instytucji od czerwca 2021 roku.

Dymisja Rościszewskiego

"Zarząd PKO Banku Polskiego informuje, że 14 października 2021 r. Pan Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku, jak również ze składu Zarządu Banku z dniem 22 października 2021 r." - zakomunikowała PKO BP.  

Polecamy:

Polska może sobie poradzić bez pieniędzy z UE. Nie wierzycie?
NBP kupi kolejne 100 ton złota!

Odwołani z Rady Nadzorczej

"Zarząd PKO Banku Polskiego S.A informuje, że rada nadzorcza banku odwołała z zarządu banku Pana Rafała Antczaka i Pana Jakuba Papierskiego" - dodano. 

Rościszewski był jego prezesem od 6 czerwca 2021 r. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Jagiełłę, uważanego za człowieka premiera Mateusza Morawieckiego. 

Kto nowym prezesem?

- Rada Nadzorcza ma powierzyć obowiązki prezesa Iwonie Dudzie, prezes Alior Banku. Z zarządu mają być jeszcze odwołani Rafał Antczak i Jakub Papierski - napisał dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski. 

 

Rościszewski w PKO BP

Rościszewski był związany z PKO BP od 2016 roku - kierował Obszarem Rynku Detalicznego i nadzorował spółki grupy kapitałowej, pełnił funkcję wiceprezesa instytucji.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie i wymagające wyzwanie. Podejmuję je z pokorą i ze świadomością ogromnej odpowiedzialności jaka wiąże się ze sterowaniem organizacją o takiej skali. W najbliższej perspektywie w banku skupimy się na dokończeniu realizacji obecnej strategii i wypracowaniu kolejnej. Właściwą drogą, którą powinien podążać bank, jest kontynuacja cyfryzacji - mówił Rościszewski, gdy obejmował posadę prezesa PKO BP. 

Zobacz: 

Robert Bąkiewicz i kulisy wojny z Konfederacją

Jachira zmieniła treść "Roty". "Tak nam dopomóż Tusk"

Nowe fakty o zamachu w Norwegii. Według mediów terrorysta był wyznawcą islamu


GW

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka