Biuro poselskie ministra Przemysława Czarnka w kolorach tęczy

PAP/Rafał Guz
PAP/Rafał Guz
Biuro poselskie ministra Przemysława Czarnka zostało obrzucone kolorowymi farbami. Policja ustala okoliczności powstania zniszczeń na elewacji budynku przy ul. Rayskiego w Lublinie, w którym mieści się m.in. biuro ministra.

- Chamstwo i wandalizm świadczący o tym, że jak się nie ma argumentów merytorycznych to się ucieka do przemocy i tego rodzaju przestępczych działań. To coś charakterystycznego dla atmosfery, którą tworzy dziś opozycja w Polsce - tak atak na swoje biuro poselskie skomentował PAP szef MEiN Przemysław Czarnek.

Biuro Czarnka i Klub Inteligencji Katolickiej

Niedawno odnowiona elewacja budynku przy ul. Rayskiego 3 została prawdopodobnie obrzucona kolorowymi farbami. Na ścianach i oknach można też dostrzec ślady przypominające jajka i pomidory. W budynku, oprócz biura poselskiego Przemysława Czarnka, mieści się także siedziba Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie.

Zobacz: Byliśmy w restauracji Lewandowskiego. Warto było?

Jak poinformował PAP oficer prasowy KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski, zgłoszenie o zniszczeniu elewacji policjanci otrzymali w piątek ok. godz. 8.40.

- Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy przeprowadzili oględziny. Zabezpieczamy ślady i nagrania monitoringu. Ustalamy, w jakich okolicznościach i kiedy doszło do tego zniszczenia – powiedział Gołębiowski.

- Policja bada tę sprawę. Elewacja jest świeżo wykonana. To jest budynek Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie im. Czesława Strzeszewskiego. Dopiero co za pozyskane środki finansowe również z NFOŚ została zrobiona nowa elewacja i ocieplone ściany i teraz są one zniszczone. Na pewno straty są spore - powiedział w TVP Info Czarnek, komentując sprawę.

Zobacz: Zmarł polityk zaatakowany nożem w biurze poselskim

"Polska jest krajem demokratycznym i praworządnym i jest miejscem debaty, wszechstronnej debaty, a nie miejscem przemocy"

Czarnek mówił też, że w Lublinie takie sytuacje dzieją się rzadko.

- Choć rzeczywiście biuro moich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości przy ulicy Królewskiej też zostało, drzwi do tego biura zostały wymalowane farbą. Niemniej jednak Lublin jest dość spokojnym miejscem, jednym z najbezpieczniejszych województw, więc tego typu aktów jest mniej niż w innych częściach kraju. Tym bardziej trzeba znaleźć tych, którzy dokonują takich aktów wandalizmu i przykładnie ukarać – zaznaczył szef MEiN.

- Polska jest krajem demokratycznym i praworządnym i jest miejscem debaty, wszechstronnej debaty, a nie miejscem przemocy – dodał.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka