Stypendia Totalizatora Sportowego Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej

Jeden ze stypendystów Totalizatora Sportowego, fot. Twitter/Olgierd Cieślik
Jeden ze stypendystów Totalizatora Sportowego, fot. Twitter/Olgierd Cieślik
Totalizator Sportowy przyznał 65 stypendiów w ramach Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65 prowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Każdy z laureatów otrzyma w comiesięcznych transzach łącznie 18 tys. zł brutto.

Kim są zdobywcy stypendiów Totalizatora

Stypendia wręczono podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.


Zgodnie z założeniami programu w gronie 65 stypendystów znaleźli się studenci kierunków ścisłych, technicznych czy technologiczno-informatycznych. Laureaci wyróżniają się nie tylko doskonałymi wynikami w nauce, lecz także zaangażowaniem i pasją w poszerzaniu swoich horyzontów.

W okresie do września 2022 roku każdy z nich otrzyma w comiesięcznych transzach łącznie 18 000 zł brutto. Środki te mogą być przeznaczone na dalszy rozwój i pogłębianie zainteresowań naukowych – m.in. poprzez kursy, zakup odpowiedniego sprzętu lub oprogramowania, opłaty rekrutacyjne, konkursowe czy konferencyjne, zakup podręczników i inne elementy mające wpływ na rozwój stypendysty w jego dziedzinie.

Polecamy:

"To inwestycja w naszą wspólną przyszłość"

– Jako Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego, ale też Przewodniczący Rady Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, z ogromną dumą patrzę na to dzieło stypendialne. Dajemy szansę młodym ludziom, którzy są wizytówką naszego kraju. Dzięki naszemu wsparciu będą budować lepsze jutro dla wszystkich Polaków w oparciu o najnowsze technologie i rozwiązania naukowe. To wspaniała inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Trzymam kciuki za wszystkich laureatów! – powiedział Olgierd Cieślik, Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego.


Dla stypendystów przewidziano także udział w wydarzeniach i projektach edukacyjno-społecznych organizowanych przez Totalizator Sportowy oraz Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Ponadto 10 wybranych uczestników programu otrzyma ofertę 3-miesięcznego płatnego stażu w Totalizatorze Sportowym. Całkowita wartość programu to 1,7 mln zł.

- Współpraca ze światem nauki jest dla nas bardzo ważna, a Państwo jesteście naszą nadzieją. Gratulujemy wszystkim 65. stypendystom - mówiła Anna Kukla, Prezes Fundacji.

Trzeba mieć marzenia i je realizować

Podczas gali Fundacji LOTTO jako mówca motywacyjny wystąpił skialpinista, Ambasador Totalizatora Sportowego, Andrzej Bargiel, który mówił o swoich dokonaniach, sukcesach oraz motywacji w swoich działaniach. Jak zdradził, jego marzeniem było narciarstwo ekstremalne. Stawiał sobie coraz śmielsze cele i realizował je. Ale o planach na K2 nikomu nie mówił, bo uznał, że ludzie nie uwierzą w niego. Niedługo potem zjechał z K2.


Z kolei Jarosław Krolewski opowiadał m. in. o początkach swojej kariery zawodowej i pasji piłkarskiej. - Nie zawsze trzeba wiele pieniędzy, żeby spełniać marzenia. Ważniejsi są wyjątkowi ludzie! - mówił.

Rządowy patronat nad programem

Jubileuszowy Program Stypendialny 65 na 65 został objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji i Nauki. List do stypendystów wystosował również minister aktywów państwowych. "Programy stypendialne są istotnym elementem nowoczesnego państwa, które wspiera aktywność i rozwój młodych ludzi. To oni, dzięki swoim pasjom i zdolnościom przyczyniają się do rozwijania potencjału Ojczyzny" - napisał Jacek Sasin.

Drugi program stypendialny

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej już po raz drugi realizuje program stypendialny dla zdolnych studentów. Okazją do uruchomienia programu było 65-lecie działalności fundatora Fundacji LOTTO – Totalizatora Sportowego. Wcześniej w 2018 roku Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej prowadziła program stypendialny „100 na 100” w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Stypendia trafiły do młodych osób wyróżniających się aktywną postawą społeczną i osiągnięciami w nauce. Dwoje stypendystów wspieranych w poprzednim programie Fundacji LOTTO zakwalifikowało się również do programu „65 na 65”.

ja

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo