Mężczyzna w biały dzień ściął krzyż w centrum miasta. Nagranie wrzucił do sieci

Profanacji na os. Zastalowskim w Zielonej Górze dopuścił się najprawdopodobniej mieszkaniec miasta.
Profanacji na os. Zastalowskim w Zielonej Górze dopuścił się najprawdopodobniej mieszkaniec miasta.
W centrum Zielonej Góry mężczyzna sprofanował krzyż. Nagranie umieścił na Facebooku. Widać na nim, jak podchodzi on do krzyża, a następnie przepiłowuje go i krzyż upada.

Profanacji na os. Zastalowskim w Zielonej Górze dopuścił się mieszkaniec miasta. Akt wandalizmu nagrał, a wideo opublikował w sieci. Na nagraniu widać jak posługując się akumulatorową szlifierką, piłuje drewnianą konstrukcję krzyża. Potem popycha go i ten spada na ziemię.


Policja ma już sprawcę

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali we wtorek wieczorem 31-latka podejrzewanego o dewastację drewnianego krzyża na os. Zastalowskim w tym mieście. Grozi mu zarzut obrazy uczuć religijnych zagrożony karą do dwóch lat więzienia.

Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji.

Osoby mogące mieć informacje dot. uszkodzenia drewnianego krzyża proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze pod numerami telefonów: 47 795 21 50, 47 795 24 11 lub z najbliższą jednostką policji.

Komentarze po ścięciu krzyża

Rzecznik Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha poproszony przez "Gazetę Lubuską" o komentarz do tej sprawy powiedział: "Nie znam motywów, jakimi kierował się sprawca. Nie wiem więc, czy mamy do czynienia jedynie z aktem wandalizmu, czy też celowo zaatakowano przedmiot czci religijnej. Tak czy inaczej, zniszczenie krzyża to zdarzenie bardzo przykre i bolesne dla ludzi wierzących". 

Sprawę skomentowali też  lubuscy samorządowcy dla portalu naszemiasto.pl. Przewodniczący Rady Miasta Piotr Barczak z Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że  ścięcie krzyża wpisuje się w falę agresji przeciw kościołowi. Krystian Pacholik z Konfederacji nazwał sytuację bulwersującą. Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że służby powinny jak najszybciej ustalić sprawcę tej profanacji.

źródło: PAP, zielonagora.naszemiasto.pl

Czytaj też:

KJ

Lubię to! Skomentuj155 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo