Morawiecki do europosłów polskiej opozycji: jestem dumny z Polski

PAP/EPA/RONALD WITTEK / POOL
PAP/EPA/RONALD WITTEK / POOL
Jestem dumny z Polski - dumny z tego, co udało się nam się osiągnąć, dumny z tego ile razem zrobiliśmy dla Polski - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim odnosząc się do wypowiedzi europosłów polskiej opozycji.

Morawiecki wystąpił we wtorek rano w europarlamencie w ramach debaty zorganizowanej po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego dotyczącym nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Później głos zabrał jeszcze raz - odnosił się do wypowiedzi eurodeputowanych, które wielokrotnie były krytyczne wobec jego rządu.

"Opozycja wstydzi się za Polskę"

- W wypowiedziach moich polskich kolegów przebrzmiewała taka nuta, która jest mi całkowicie obca, że wstydzą się za Polskę, że mają kompleksy związane z tym, że Polską rządzi Prawo i Sprawiedliwość. Drodzy państwo, ja jestem dumny z Polski, dumny z tego, co udało się nam się osiągnąć, dumny z tego ile razem zrobiliśmy dla Polski. I nie mamy takich kompleksów" - mówił Morawiecki, odnosząc się do wystąpień europosłów polskiej opozycji.

Premier polemizował też z wypowiedzią szefa frakcji Europejskiej Partii Ludowej, niemieckiego polityka Manfreda Webera, który m.in. zarzucił mu "sianie zamętu i osłabianie Unii Europejskiej" z czego, jak podkreślił, "na pewno będzie cieszył się Władimir Putin".

"Nord Stream 2 to drugi pakt Pakt Ribbentrop-Mołotow"

Szef polskiego rządu zarzucił niemieckim chadekom, że "robią wraz z Putinem Nord Stream 2", który prowadzi do bardzo wysokich cen gazu.

- Ten Nord Stream 2, o którym siedzący tutaj były minister spraw zagranicznych z rządów wcześniejszych powiedział, że to jest drugi Pakt Ribbentrop-Mołotow, i w takiej sytuacji jednocześnie zarzuca się nam, że my, poprzez naszą politykę w jakikolwiek sposób prowadzimy oderwanie Polski od UE, to jest to jest to głęboka nieprawda - stwierdził Morawiecki.

Według niego wśród 88 proc. zwolenników UE w Polsce połowa to wyborcy PiS.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka