Maxim Grigoryev/TASS / PAP/ITAR-TASS.
Maxim Grigoryev/TASS / PAP/ITAR-TASS.

Niemcy pokazali swój stosunek do wydarzeń na granicy. "To nie jest problem"

Redakcja Redakcja Niemcy Obserwuj temat Obserwuj notkę 25
Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer odniósł się do dramatycznej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wezwał do solidarności z Polską. "Polacy pełnią tam ważną służbę dla całej Europy" - powiedział gazetom Funke Mediengruppe.

Niemcy murem za Polską. Szef MSW apeluje

W piątek p.o. federalnego ministra spraw wewnętrznych Horst Seehofer wezwał w piątek do solidarności z Polską. Zdaniem polityka Polska wykonuje tytaniczną pracę na rzecz całej UE, dlatego należy pomóc polskiemu rządowi w zabezpieczeniu granicy zewnętrznej, a wszystkie państwa UE muszą działać razem. "Musimy teraz liczyć na poparcie całej demokratycznej światowej opinii publicznej dla naszej polityki" - oświadczył polityk CSU.

Praktyka Łukaszenki, polegająca na przerzucaniu migrantów samolotami rejsowymi z Bliskiego Wschodu na Białoruś i dalej do granicy z Polską, jest "bardzo paskudną metodą polityczną", której należy położyć kres. "Nazywamy to hybrydowym zagrożeniem, gdzie ludzie są wykorzystywani do destabilizacji UE, a zwłaszcza Niemiec - nie można pozwolić, aby to zapanowało na świecie" - oznajmił.

W trakcie czwartkowego wystąpienia w Bundestagu do solidarności z Polską wzywał też minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. "Za to cierpienie (na granicy) odpowiada pan Łukaszenka i jego pomocnicy w Mińsku" - podkreślił.

"Chciałbym w tym miejscu powiedzieć: niezależnie od innych dyskusji politycznych, jakie toczymy w Unii Europejskiej, problemem w tej sprawie nie jest Polska - a czasami mam takie wrażenie w tej debacie - ale problemem jest Łukaszenka, Białoruś i reżim, który tam jest. Dlatego Polska w tej sytuacji zasługuje na naszą solidarność, solidarność europejską" - oświadczył Maas.

SW

Czytaj też: 

"Wyborcza" blokuje komentowanie tekstów o imigrantach. "Hejt i brak merytoryczności"

Tureckie linie nie będą przyjmować na pokłady imigrantów. To cios dla Łukaszenki

Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj25 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka