Donald Tusk o wyjściu z epidemii: Nie ma planu. Są tylko szemrane maile

Newsroom / wp.pl
Newsroom / wp.pl
- Po to się bierze władzę, żeby brać odpowiedzialność za trudne decyzje. Oni tego nie robią - powiedział w rozmowie WP Donald Tusk, komentując działania rządu w sprawie pandemii.

Donald Tusk: Myślą tylko o tym, jak uniknąć odpowiedzialności

Lider PO został zapytany, czy widzi jakiś plan w działaniach na rzecz powstrzymania epidemii koronawirusa w Polsce. - Mówimy o setkach ofiar dziennie. Nie ma planu, jest nieustanna wymiana szemranych maili gości od propagandy. Chcę poznać rekomendacje Rady Medycznej - powiedział Donald Tusk w programie "Newsroom" na WP.

Zobacz też: Tusk o kryzysie na granicy: "Czy chcemy, aby tam nadal ginęły dzieci"?

Polityk został też zapytany o to, co sądzi o projekcie ustawy pozwalającej pracodawcom na sprawdzanie szczepień pracowników.

- To jest bardzo cwany pomysł, bo nie chce na siebie wziąć odpowiedzialności za tę decyzję - mówił. Nie chciał jednak odpowiedzieć, czy posłowie jego partii poprą te rozwiązanie.

Tusk dodał, że "mamy dzisiaj do czynienia z rządem, który nie ma planu, który zastanawia się jak uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności i co mu może zaszkodzić, a co nie".

- Po to się bierze władzę, żeby brać odpowiedzialność za trudne decyzje. Oni tego nie robią - stwierdził lider PO.

Donald Tusk: szczepienia nie mogą być obowiązkowe

Polityk został też zapytany o to, czy uważa, że szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe. Tusk powiedział, że "nie ma takiej możliwości, żeby wprowadzić obowiązkowe szczepienia". 

Poruszona została także kwestia obostrzeń i lockdownu dla osób niezaszczepionych. Spytany o tę kwestię stwierdził, że "chętnie przekaże te pytanie do rządu".

O tym, jak Donald Tusk ocenia działania rządu w sprawie kryzysu migracyjnego, możecie przeczytać tutaj.

SW


Zobacz: 

Woś: Gdzie jest Pani Cichanouska?

Zmiany w resortach rozwoju i klimatu. Są konkretne nazwiska

Rzecznik policji gościem programu "Jastrzębowski wyciska"


Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka