Biden znowu dzierży władzę! Kolonoskopia musiała się udać

PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL
PAP/EPA/CHRIS KLEPONIS / POOL
Pisaliśmy wcześniej, że Biden w związku ze swoim zdrowiem musiał przekazać dziś obowiązki głowy państwa. Zaszczyt ten przypadł wiceprezydent Kamali Harris - pierwszej w historii USA kobiecie pełniącej obowiązki prezydenta.

Biden, który jutro będzie świętował swoje 79 urodziny, udał się w piątek na badania do szpitala wojskowego Walter Reed w Bethesdzie pod Waszyngtonem.

Zobacz: Biden przekazał władzę. Chodzi o zdrowie

Biden znowu dzierży władzę

Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki przekazała dziennikarzom prezydent przekazał władzę Harris w związku z "rutynową kolonoskopią" podczas której znajdzie się pod narkozą.

Kolonoskopia jest jednym z podstawowych badań pomagających wykryć m.in. raka jelita grubego na etapie, gdy jest on w 100% wyleczalny, ale nie daje jeszcze objawów.

W trakcie dwugodzinnego zabiegu Kamala Harris - wiceprezydent USA jako pierwsza kobieta w kraju pełniła obowiązki prezydenta.

Zabieg musiał przejść pomyślnie, ponieważ prezydent USA bardzo szybko wrócił do pełnienia swoich obowiązków.

Informacje o powrocie do pełnienia obowiązków Biden zawarł w listach do przewodniczącego pro tempore Senatu, senatora Patricka Leahy'ego, i spikerki Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Listy opublikował Biały Dom. 

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka