Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Screen TVP INFO
Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Screen TVP INFO

Dlaczego nie będzie nowych obostrzeń? Wiceminister zdrowia wskazał na sondaż

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 186
Wyborcy PiS i PO po równo nie zaakceptują nowych obostrzeń z powodu czwartej fali pandemii - wyjawił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Wyniki sondażu odwodzą rząd od wprowadzenia restrykcji.

- My zrobiliśmy sondaż, który pokazał, że i wyborcy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej po równo są przeciwni pewnym restrykcjom, a największa grupa, która jest przeciwna, to są oczywiście osoby które najczęściej nie chodzą do wyborów i oczywiście zwolennicy Konfederacji - powiedział Kraska w TVP.  

Czytaj: Klęska, ich kraj nie radzi sobie z Covid-19. Lockdown już nie tylko dla niezaszczepionych

- Sytuacja jest dość delikatna. To są dane wrażliwe, to dotyczy danych, które dotyczą naszego zdrowia. Niektórzy eksperci podważają, czy takie rozwiązanie można wprowadzić. Sytuacja w najciężej dotkniętych województwach, wydaje się ustabilizowana - podkreślił wiceszef resortu zdrowia.  

Zdaniem Kraski, wystarczy stosować się do obecnych zaleceń i zaszczepić się przeciwko COVID-19. - Jeżeli byśmy przestrzegali tych zasad, które są w tej chwili, to przerwalibyśmy łańcuch zakażeń - ocenił Kraska. 

W TVP dopytano też polityka, o co chodzi z "genem sprzeciwu" u Polaków, nie chcących dostosować się do reguł pandemicznych. - Te słowa trzeba wziąć w cudzysłów. No ale jest coś w naturze Polaka, że chcemy postępować inaczej niż to, co się nam nakazuje - wyjaśnił. 

Zobacz: 

Dlaczego Tusk od dłuższego czasu milczy? Już wiadomo, nad czym pracował lider PO

Najnowszy banknot kolekcjonerski NBP: „Lech Kaczyński. Warto być Polakiem”

Żołnierze przy granicy nic nie jedzą? Szokująca teoria gen. Różańskiego, jest dementi


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj186 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości