Kadra kobiet. fot. laczynaspilka.pl
Kadra kobiet. fot. laczynaspilka.pl

Euro 2025 kobiet w Warszawie? Trzaskowski złożył wniosek do PZPN

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5

Wcześniej Białystok złożył do PZPN-u aplikację deklarując, ze chce być gospodarzem turnieju. 

Polska ubiega się o organizację kobiecego Euro2025

W lipcu tego roku portal sport.pl informował, że Polski Związek Piłki Nożnej, a w szczególności jego były prezes Zbigniew Boniek, starają się o organizację mistrzostw Europy kobiet, które mają się odbyć w 2025 roku. W tym celu PZPN miał się skontaktować z UEFA, aby przekazać swoją kandydaturę na gospodarza turnieju. We wniosku skierowanym do europejskiej federacji zawarto również aprobatę ze strony rządowej, która popiera pomysł związku.

W imieniu władz miasta Warszawa, Rafał Trzaskowski zwrócił się do PZPN w sprawie organizacji turnieju. Wcześniej taki wniosek złożył prezydent Białegostoku.

W imieniu Władz Miasta Warszawy (potencjalnego Miasta Gospodarza / Stadionu), w pełni deklaruję wolę ubiegania się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku, tj. meczów piłki nożnej oraz wszelkich imprez towarzyszących i wydarzeń związanych z ich przygotowaniem i organizacją.

- napisał Trzaskowski.

Tym samym, z pełną odpowiedzialnością klasyfikuję przedmiotowy projekt jako kwestię szczególnego zainteresowania i dużej wagi dla Miasta Warszawy zarówno w wymiarze lokalnym jak i regionalnym.

- zapewnił prezydent stolicy.

Ponadto Miasto Warszawa zobowiązuje się opracować i przygotować we współpracy z operatorem stadionu, dedykowanym lotniskiem oraz hotelami i boiskami treningowymi niezbędne dokumenty aplikacyjne (listy zaangażowania, formularze rezerwacyjne, plany, mapy, kosztorysy i inne konieczne informacje) wymagane w związku z działaniami projektowymi, które mogą być realizowane na terytorium Miasta Warszawy obejmujące w szczególności: aktywności promocyjne, kwestie. transportu i mobilności, sprawy zakwaterowania, zagadnienia formalno-prawne (zezwolenia, licencje) oraz inne aspekty organizacyjne i infrastrukturalne.

- pisał włodarz Warszawy.


Kto oprócz Polski stara się o Euro2025?

Szwecja ubiega się o możliwość organizacji ME kobiet w 2025 r. razem z Danią, Norwegią i Finlandią. UEFA zaakceptowała nordycką ofertę organizacji Euro 2025 kobiet. O organizację starają się również Szwajcaria, Francja oraz Ukraina.

Decyzja o tym, kto będzie gospodarzem mistrzostw, zapadnie w grudniu 2022 r.

Mistrzostwa Europy kobiet 

Następne mistrzostwa Europy kobiet odbędą się natomiast w czerwcu 2022 roku. Gospodarzem turnieju będzie Anglia, a finał zostanie rozegrany - tak jak w przypadku Euro 2020 - na stadionie Wembley w Londynie. Organizatorzy zakładają, że będzie to największe wydarzenie kobiecej piłki w Europie, jeżeli pandemia koronawirusa nie pokrzyżuje im planów. 

źródło: sport.pl, onet.pl, Twitter


Czytaj też:

KJ

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport