Królowa Elżbieta spadła z tronu. Książę Karol i Rihanna razem na uroczystości

WikiImages / Pixabay
WikiImages / Pixabay
Od 30 listopada Barbados jest oficjalnie republiką. W uroczystościach związanych z tym ważnym dniem brała udział prezydent i najbardziej znana na świecie Barbadoska - Rihanna.

Królowa Elżbieta spadła z tronu

Królowa Elżbieta straciła właśnie jedno ze swoich królestw. Od 30 listopada Barbados oficjalnie jest republiką. Podczas nocnych uroczystości byłą gubernatorkę generalną wyspy, Sandrę Mason zaprzysiężono na prezydenta. W uroczystościach wzięła udział również Rihanna i książę Karol.

Barbados to państwo położone na terenach Ameryki Środkowej. Do tej pory znajdowało się pod zwierzchnictwem królowej Elżbiety, jednak z momentem, kiedy Barbados stał się republiką, zyskał niezależność od monarchii. Ten fakt ogłoszono oficjalnie podczas uroczystości w stolicy - Bridgetown.

Zobacz: Zakażeń jest mniej, ale mamy się czego bać

Rihanna na państwowej uroczystości

Jedną z uczestniczek nocnych uroczystości była gwiazda pochodząca z Barbadosu - Rihanna. Na tę okazję gwiazda założyła na siebie pomarańczową suknię wiązaną na szyi, jednak i tak największą uwagę zwróciła jej fryzura - jej głowę zdobiły bowiem warkoczyki.

Nie zabrakło również honorowego gościa - obecny był również książę Karol, który reprezentował swoją matkę. Królowa Elżbieta zostawiła jednak list, który podczas uroczystości został odczytany.

Po raz pierwszy odwiedziłam wasz piękny kraj w przededniu odzyskania niepodległości, na początku 1966 roku i bardzo się cieszę, że mój syn jest dziś z wami. Od tego czasu mieszkańcy Barbadosu zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Jest to kraj słusznie dumny ze swojej żywej kultury, sprawności sportowej i naturalnego piękna, które przyciąga turystów z całego świata, w tym wielu ludzi z Wielkiej Brytanii - napisała królowa.

Mimo że Barbados zyskał niepodległość właśnie w 1966 roku, Elżbieta II nadal pozostawała głową państwa.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka