fot. gov.pl
fot. gov.pl

Policjanci przyszli skontrolować mężczyznę na domowej kwarantannie. Przeżyli szok

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 76
Funkcjonariusze zapukali do mieszkania 49-letniego mężczyzny, aby przeprowadzić kontrolę domowej kwarantanny. To co zastawili w środku wprawiło ich osłupienie. Znaleźli ciało martwego mężczyzny i jego 74-letnią matkę. Była w tak ciężkim stanie, że nie mogła się podnieść.

49-letni mieszkaniec Staszowa w woj. świętokrzyskim zmarł podczas domowej kwarantanny, a jego 74-letnia matka była w ciężkim stanie. Sytuacja wyszła na jaw podczas kontroli prowadzonej przez wspólny patrol policji i WOT, który sprawdzał, czy domownicy stosują się do zasad kwarantanny – poinformowała policja.

Mężczyzna zmarł podczas domowej kwarantanny

W niedzielne popołudnie funkcjonariusz z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną realizują obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania.

"Podczas kontroli jednego z miejsc w Staszowie, policjant został poinformowany przez 74-latkę odbywającą kwarantannę, że ona i jej syn potrzebują pomocy. Drzwi mieszkania były zamknięte od środka, a kobieta nie była w stanie wstać i ich otworzyć" – poinformowała mł. asp. Joanna Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego oraz strażacy, którzy wywarzyli drzwi i dostali się do środka. "Po wejściu do mieszkania okazało się, że 49-letni syn kobiety nie daje znaków życia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon z przyczyn naturalnych" – powiedziała mł. asp. Szczepaniak.

"W złym stanie zdrowia znajdowała się także 74-latka. Dzięki podjętym działaniom kobieta trafiła do szpitala. Aktualnie jej stan ulega poprawie" - dodała mł. asp. Szczepaniak.

Minionej doby w województwie świętokrzyskim potwierdzono 182 nowe zachorowania na COVID-19 Wykonano 1158 testów. Na kwarantannie przebywa 12 866 osób w tym 981 w powiecie staszowskim.


Czytaj więcej:


image

KJ


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości