PAP/Adam Warżawa
PAP/Adam Warżawa

"Gdzie jest dziadzia?" - żart Tuska o TVP prawdziwym hitem

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 152
Donald Tusk wziął niedawno udział w "Konferencji o przyszłości Europy" w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Znalazł się również czas na pytania od dziennikarzy. Wśród nich znalazło się pytanie o opinię Tuska na temat TVP. Były premier nie wytrzymał i zażartował.

Donald Tusk i Radosław Sikorski wystąpili wspólnie na "Konferencji o przyszłości Europy". Podczas wystąpienia premier został zapytany o rolę, jaką TVP odgrywa w pogłębianiu podziałów w społeczeństwie.

- To boli nas wszystkich, ja nie nienawidzę tej drugiej strony, ja mogę tylko ubolewać, że ich umysły są przesączone tymi kłamstwami - powiedział Tusk.

Likwidacja TVP Info - o tym ci w TVP nie powiedzą

Padło również pytanie o to, czy kiedy zmieni się w Polsce władza i PiS zostanie odsunięte, to czy zrealizowany zostanie projekt likwidacji TVP Info.

- Na sali mamy kamerę TVP.  O co zakład, że tego pytania nie puszczą na antenie? - zapytał przekornie Radosław Sikorski.

- To jest wyższa szkoła nienawiści i pogardy. Mogliby uczyć we wszystkich autorytarnych reżimach, w jaki sposób robić propagandę, jak upadlać innych - krytykował dalej Donald Tusk publicznego nadawcę. - Ja naprawdę dużo w życiu widziałem, ale czegoś takiego jeszcze nie. Właściwie nigdzie na świecie. Tak bezwstydnej, tak partackiej z drugiej strony, machiny propagandowej - dodał.

Tusk zakończył jednak swoją krytykę TVP żartobliwie.

- Moja wnuczka pyta, a serce mi się kraje, "gdzie jest dziadzia". No i moje dzieci wiedzą, że wystarczy włączyć TVP Info o dowolnej porze dnia i nocy. Ona nie rozumie tych słów, ale widzi dziadzię i jest ok - wyjaśnił.

Donald Tusk w TVP

Trudno zarzucić Tuskowi przesadę, kiedy mówi o częstotliwości, z jaką TVP pokazuje jego wizerunek. W październiku pisaliśmy o tym, że jeden z internautów policzył, ile razy widzowie "Wiadomości" TVP mogli usłyszeć, jak Donald Tusk wypowiada słowa "für Deutschland" oraz ile razy pokazano jego pięść. Te liczby naprawdę wbijają w fotel.

Zobacz: "Wiadomości" TVP w kółko pokazują pięści Donalda Tuska i cytat "fur Deutschland"

Wina TVP stała się w końcu na tyle ewidentna, że TVP otrzymała upomnienie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która stwierdziła, że materiały dotyczące Donalda Tuska emitowane u publicznego nadawcy nie są bezstronne i obiektywne.

Zobacz: TVP z upomnieniem od KRRiT za materiał o Tusku ze słowami „für Deutschland”

WP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka