Niezaszczepieni przeciw COVID-19 dostaną w poniedziałek sms-a z Ministerstwa Zdrowia

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które mają aktywowane Internetowe Konto Pacjenta, otrzymają w poniedziałek z Ministerstwa Zdrowia sms-a zachęcającego do zaszczepienia się.

"Zapisz się już dziś na szczepienie"

Wiadomość tekstowa będzie brzmiała: "UWAGA: Zapisz się już dziś na szczepienie przeciw COVID. W swoim IKP znajdziesz eskierowanie. Na osoby zaszczepione nie jest nakładana kwarantanna”.

Sms-a tej treści otrzyma 900 tys. właścicieli Internetowego Konta Pacjenta, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.

Wysyłka wiadomości – jak poinformował PAP resort - rozpocznie się o godzinie 10.00. Smsy zostaną rozesłane w ciągu kilku godzin.

Polecamy:

Kobiety w burce na święto Chanuka - Muzeum Auschwitz szokuje

Premier zwołał pilną naradę. Opozycja potwierdziła obecność

"SMS-owa akcja nie będzie ostatnią"

– Czwarta fala epidemii jest falą niezaszczepionych, dlatego podejmujemy kolejne działania by dotrzeć z informacją o szczepieniach do jak najszerszej grupy osób. Chcemy wykorzystać wszystkie możliwości, stąd dzisiejsza akcja smsowa nie będzie ostatnią – tłumaczy minister zdrowia dr Adam Niedzielski.

– Przymierzamy się również do wysyłki wiadomości tekstowych zachęcających do szczepień do osób kończących kwarantannę – dodał.

Poniedziałkowa wysyłka to kolejna akcja sms-owa Ministerstwa Zdrowia. MZ wysłało 15,5 mln smsów z informacją o szczepieniach dawką przypominającą po sześciu miesiącach od pełnego wyszczepienia oraz 5 mln wiadomości do osób 50 plus, które mogą zaszczepić się po pięciu miesiącach.

KW

Czytaj dalej:

Woś i Jastrzębowski drukują pieniądze (wideo)

Pozbawianie płodności przez lekarzy będzie legalne? Do Sejmu wpłynął projekt Lewicy

Niemiecki publicysta: "Europa powinna przyznać, że wszyscy jesteśmy Polakami”

Spór o "rejestr ciąż". Scheuring-Wielgus do polityków PiS: "Jesteście winni śmierci!"

Przyjaciółka broni Lempart. "Niech PiS sam posprząta", "złe wilki przebrały się za babcię"

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości