Awantura w Radiu Zet. Już druga dzisiaj w debatach z udziałem polityków. Fot. Radio Zet
Awantura w Radiu Zet. Już druga dzisiaj w debatach z udziałem polityków. Fot. Radio Zet

Spór o "rejestr ciąż". Scheuring-Wielgus do polityków PiS: "Jesteście winni śmierci!"

Redakcja Redakcja Aborcja Obserwuj temat Obserwuj notkę 47
Temperatura sporu politycznego jest tak duża, że w większości programów dochodzi do ostrych, personalnych starć między politykami rządzącymi, a opozycją. Poseł Tomasz Rzymkowski z PiS zapowiedział pozew przeciwko Joannie Scheuring-Wielgus w Radiu Zet.

Ogromne emocje wywołuje elektroniczny rejestr ciąż. Według senatora KO Krzysztofa Brejzy, będzie on służył wykrywaniu donoszonych ciąż, poronień i dokonywanych aborcji. Opozycja zarzuca PiS, że nienawidzi kobiet. Z kolei przedstawiciele resortu zdrowia - na czele z ministrem Adamem Niedzielskim - nie widzą nic niepokojącego w przeniesieniu informacji z dokumentów papierowych w szpitalach do warstwy elektronicznej. 

Zobacz: 


- Nie mam żadnych podstaw do tego, żeby wierzyć w dobre intencje tego rządu - stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus w audycji "7. Dzień Tygodnia w Radiu Zet", zarzucając politykom PiS chęć inwigilacji kobiet. 

- To jest absolutny fake news! System informacji medycznej funkcjonuje od dłuższego czasu i jest podyktowany dobrem kobiet - ripostował Rzymkowski, który wraz z Jackiem Ozdobą z Solidarnej Polski przekonywali polityków opozycji, że do rejestru nikt niepowołany nie będzie miał wglądu, a informacje tam zawarte pozostaną poufne. 

W pewnym momencie Scheuring-Wielgus nie wytrzymała i nawiązała do śmierci Izabeli S. i jej dziecka w szpitalu w Pszczynie. 

- Mam prośbę do pana Rzymkowskiego i Ozdoby. Nie mówcie mi, że bronicie kobiet. Podpisaliście wniosek do Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Macie krew na rękach i jesteście odpowiedzialni za śmierć Izy z Pszczyny - oskarżyła PiS posłanka Lewicy. 

- Spotkamy się w sądzie, bo to jest absolutny skandal. Pani sugeruje, że ja zabiłem kobietę - odpowiedział Rzymkowski. 

Reprymendę Scheuring-Wielgus udzielił nawet dziennikarz Andrzej Stankiewicz. - Proszę panią Joannę Scheuring-Wielgus o uważne dobieranie słów i niestawianie gościom tej audycji zarzutu spowodowania śmierci kobiety, chyba, że ma pani bezpośrednie powody na ich udział w dramacie - zwrócił uwagę parlamentarzystce. 

- Panowie Ozdoba i Rzymkowski: nie macie prawa mówić o tym, że bronicie kobiet - powtórzyła Scheuring-Wielgus.  

Czytaj więcej: 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj47 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo