Joński wyszedł z programu TVP INFO. Awantura posła KO z Kłeczkiem na żywo

Awantura w programie "Woronicza 17".
Awantura w programie "Woronicza 17".
Dariusz Joński wyszedł z programu "Woronicza 17" w TVP INFO. Parlamentarzysta wszedł w spór z Joanna Lichocką i gospodarzem Miłoszem Kłeczkiem na temat walki z inflacją. - Pan jest funkcjonariuszem! - nie krył emocji Joński, zwracając się do dziennikarza TVP.

Według Dariusza Jońskiego, za inflację w kraju odpowiada bezpośrednio rząd. Polityk w "Woronicza 17" mówił, że środki zastosowane w tzw. tarczy antyinflacyjnej zaproponowano zbyt późno. Z Jońskim nie zgodziła się posłanka PiS Joanna Lichocka i Miłosz Kłeczek, prowadzący dyskusję. 

Zobacz: 

- Po to przyszedłem do studia, żeby powiedzieć, jaka jest sytuacja. Pan zagłusza to, co chcę powiedzieć, a dlatego pan zagłusza, bo pan nie jest dziennikarzem! Pan jest funkcjonariuszem! Pan nie chce usłyszeć, co ja chcę powiedzieć. Pan zagłusza specjalnie to, co mówi Koalicja Obywatelska. Pan nie pokazał, jakie propozycje Donald Tusk przedstawił - wytykał prowadzącemu Joński. 

- To ja panu zaraz pokażę, jakie były stawki, gdy rządziła koalicja PO-PSL. Stawka godzinowa 5 złotych, płaca minimalna 1600 złotych, 13-procentowe bezrobocie w 2013 r., a w 2014 r. - 11 proc. Wie pan, że w przyszłym roku płaca minimalna będzie dwukrotnie wyższa niż pod koniec waszych rządów? - ripostował Kłeczek. 

- Standardy nie obowiązują, kiedy pan poseł Joński przyjmuje zaproszenie do programu. Nie wiem, po co pan przyjmuje to zaproszenie, jeżeli pan nie jest w stanie zachować się kulturalnie - dziwił się dziennikarz TVP INFO, który zarzucił Jońskiemu brak szacunku do kobiet, bowiem nie dał dojść do głosu Lichockiej. 

- Skoro nie chce pan słuchać tego, co my mamy do powiedzenia, to nie będziemy do pana programu w ogóle przychodzić! Z państwem pewnie jeszcze się zobaczę, ale z panem już nie. Bardzo państwu dziękuje - ogłosił Joński i wyszedł ze studia. 

- Od dzisiaj nie biorę udziału w programach prowadzonych przez funkcjonariusza PiS Pana Kłeczka - zapowiedział na Twitterze poseł KO. 

  

Czytaj też: 


GW


Lubię to! Skomentuj208 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura