Marta Lempart przed siedzibą PiS. fot. Facebook/OKO.press
Marta Lempart przed siedzibą PiS. fot. Facebook/OKO.press

Młoda Lewica nazwała Lempart "wyżej postawioną kobietą". Burza w komentarzach

Redakcja Redakcja Protesty społeczne Obserwuj temat Obserwuj notkę 98
Marta Lempart wraz z aktywistami Strajku Kobiet wylała czerwoną farbę na chodnik i na drzwi siedziby Prawa i Sprawiedliwości na ul. Nowogrodzkiej. Na aktywistkę nakrzyczała pani sprzątająca. Sprawę skomentowała Młoda Lewica.

Młoda Lewica o Lempart: Wyżej postawiona w społeczeństwie kobieta

W ramach protestu liderka ruchu Marta Lempart przyniosła pod siedzibę PiS lalkę symbolizującą kobietę i wylała czerwoną farbę symbolizującą krew na chodnik i drzwi do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Rzuciła w bok butelkę z farbą, po czym stanęła przed wejściem i zaczęła przemawiać.

Przerwała jej jednak kobieta sprzątająca obiekt, oburzona bałaganem, który będzie musiała posprzątać. Internauci wyrazili poparcie dla sprzątaczki, która starła się z Martą Lempart przed siedzibą PiS. Komentujący zajście zwrócili uwagę na pogardę, z jaką lewicowi aktywiści potraktowali panią sprzątającą obiekt.

Komentarz dodała też Młoda Lewica. 


Żadna sprzątaczka nie zasługuje na aroganckie traktowanie ze strony wyżej postawionej w społeczeństwie kobiety. Feminizm powinien łączyć wszystkie kobiety, niezależnie od ich statusu społecznego czy majątkowego. Każda kobieta zasługuje na szacunek za jej ciężką pracę.

- napisali na Twitterze. 

Czytaj też: Morawiecki dla niemieckiej agencji: Nie możemy mieć polityki otwartych drzwi

Burza w komentarzach

Komentującym na Twitterze nie spodobało się określenie, jakim posłużyła się Młoda Lewica. "W jaki sposób Marta Lempart jest wyżej postawiona w społeczeństwie? Są równi i równiejsi?" - zapytał Jakub Tomczak. Odpowiedziała mu Anna-Maria Żukowska wiceprzewodnicząca mazowieckiej Nowej Lewicy.  "Kapitałem społeczno-kulturowym" - napisała. 

Wywiązała się dyskusja. "A Lewica nie jest za wyrównaniem standardu życia i eliminowaniem różnic klasowych?" - napisał Tomczak. "Żyjemy w systemie klasowym" - odpisała posłanka. "No ale wydaję mi się, że przydzielając ludzi do poszczególnych klas nie walczy się z tym." - pisał Tomaczak. "Ale Pani nie tylko posługuje się tym pojęciem, a sugeruje Pani, jakoby Pani sprzątająca była gorsza, niż Marta Lempart. Oczywiście ML może mieć większy dorobek społeczny oraz kulturowy, jednak jest na równi z każdym innym człowiekiem." - kontynuował. "Jeżeli Marta Lempart jest wyżej postawiona w społeczeństwie, no to znaczy, że jest chyba w jakiś sposób lepsza? Jeżeli źle rozumiem, to przepraszam, natomiast na to by wychodziło." - dokończył.

"Wyżej postawionej w społeczeństwie kobiety". Bez przesady. Marta Lempart jest znana z tego, że klnie na ulicy i robi awantury. Do tego nie potrzeba wysokich kwalifikacji. - napisał z kolei Krystian Majewski.

"Zdaniem Młodej Lewicy Jaśnie Pani Marta Lempart jest wyżej postawioną w społeczeństwie kobietą niż jakaś tam sprzątaczka. Nawyki wynoszone z domów tkwią wśród działaczy lewicowych bardzo mocno." - napisał Paweł Lisiecki.Czytaj także:
image

KJ


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj98 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo