Prezydent Czech w akwarium

Prezydent Czech Milosz Zeman mianował w niedzielę Petra Fialę premierem czeskiego rządu. Fot. PAP/EPA/VONDROUS ROMAN / POOL
Prezydent Czech Milosz Zeman mianował w niedzielę Petra Fialę premierem czeskiego rządu. Fot. PAP/EPA/VONDROUS ROMAN / POOL
Prezydent Czech Milosz Zeman mianował w niedzielę Petra Fialę premierem czeskiego rządu. Ceremonia odbyła się na Zamku w Lanach przy zachowaniu nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa epidemicznego.

Prezydent Zeman w akwarium

Sytuacja epidemiczna i obowiązujące w Czechach przepisy sanitarne spowodowały, że prezydent był od pozostałych uczestników ceremonii oddzielony specjalną szklaną zasłoną. Po odczytaniu roty przysięgi przez szefa prezydenckiej kancelarii Vratislava Mynarza Fiala złoży ślubowanie i podpisał dekret, na którym już wczoraj złożył podpis Zeman.

Polecamy:

Joński wyszedł z programu TVP INFO. Awantura posła KO z Kłeczkiem na żywo

Jakub Wiech: Nadchodzi prawdziwa rewolucja w polskiej energetyce

Dokument został później zdezynfekowany i przygotowany do podpisu przez premiera.

Zeman, Fiala, Czechy, akwarium, Salon24
Sytuacja epidemiczna i obowiązujące w Czechach przepisy sanitarne spowodowały, że prezydent był od pozostałych uczestników ceremonii oddzielony specjalną szklaną zasłoną. Fot. PAP/EPA/VONDROUS ROMAN / POOL

Fiala na czele rządu pięciu partii

Fiala będzie kierować centro-prawicowym rządem pięciu partii, które w 200-osobowej Izbie Poselskiej mają większość 108 mandatów.

Prezydent zadeklarował, że chce szybko mianować nowy gabinet, ale jednocześnie zapowiedział, że będzie chciał rozmawiać ze wszystkimi kandydatami na ministrów. Te spotkania, zdaniem prezydenta, powinny zakończyć się 13 grudnia br.

Z chwilą nominacji Fiali na premiera w kraju są dwaj premierzy. Andrej Babisz nadal kieruje odchodzącym gabinetem, który zakończy swoją misję z chwilą mianowania przez prezydenta nowego rządu.

KW

Czytaj dalej:

Polityk PO krytykuje Tuska. „Gdzie był w czasie kryzysu na granicy”

„Żołnierzom należy się szacunek. Ale tu jest pytanie, czy nie ma profanacji męki Jezusa”

Młoda Lewica nazwała Lempart "wyżej postawioną kobietą". Burza w komentarzach

Morawiecki dla niemieckiej agencji: Nie możemy mieć polityki otwartych drzwi

Spotkanie ws. "wezwania na dywanik" ambasadora Niemiec. Sasin potwierdza, że się odbyło

Lubię to! Skomentuj11 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka