Premier zwołał pilną naradę. Opozycja potwierdziła obecność

Premier Mateusz Morawiecki w Londynie, fot. PAP/EPA/VICKIE FLORES
Premier Mateusz Morawiecki w Londynie, fot. PAP/EPA/VICKIE FLORES
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na poniedziałek na ok. godz. 15.00 przedstawicieli klubów opozycyjnych. Spotkanie ma dotyczyć zagrożeń geopolitycznych pochodzących ze wschodu.

Spotkanie z klubami opozycji w sprawie sytuacji na granicy

Według informacji PAP, zaproszenia do przedstawicieli klubu opozycyjnych zostały przesłane w niedzielę i większość z nich już potwierdziła swoją obecność.

Nie możemy prowadzić polityki otwartych drzwi i „multikulti”

Na Facebooku premier omawia swój wywiad dla niemieckiej agencji dpa, w którym opowiada m.in. na pytania dotyczące sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i tłumaczy stanowisko Polski w kluczowych kwestiach.

"Potrzebujemy natomiast przede wszystkim wspólnego, twardego stanowiska przeciwko manipulacjom i wojnie hybrydowej. Łukaszenko wykorzystał niedawno rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel do rozpowszechnienia kłamstwa, jakoby zgodziła ona się na przetransportowanie 2000 imigrantów korytarzem do Niemiec i innych krajów europejskich. W ten sposób eskaluje napięcie" - napisał Mateusz Morawiecki.

"Jedność w Europie w kwestii podejścia do migrantów jest o wiele większa niż trzy czy cztery lata temu. Poprzednia polityka wobec uchodźców okazała się błędem. Większość krajów UE, z wyjątkiem jednego czy dwóch, zrozumiała, że nie możemy prowadzić polityki otwartych drzwi i „multikulti” - dodał szef rządu.

Dyplomatyczna ofensywa Mateusza Morawieckiego

Premier w minionym tygodniu odbył serię spotkań z europejskimi liderami, z którymi rozmawiał o aktualnych zagrożeniach geopolitycznych, w tym sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Morawiecki swój objazd po Europie rozpoczął w minioną niedzielę i do piątku odwiedził 9 stolic i spotkał się z 11 europejskimi przywódcami, m.in. premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz kanclerz Niemiec Angelą Merkel.


ja

Zobacz także:

Lubię to! Skomentuj142 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka