Premier Mateusz Morawiecki w Londynie, fot. PAP/EPA/VICKIE FLORES
Premier Mateusz Morawiecki w Londynie, fot. PAP/EPA/VICKIE FLORES

Premier zwołał pilną naradę. Opozycja potwierdziła obecność

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 142
Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na poniedziałek na ok. godz. 15.00 przedstawicieli klubów opozycyjnych. Spotkanie ma dotyczyć zagrożeń geopolitycznych pochodzących ze wschodu.

Spotkanie z klubami opozycji w sprawie sytuacji na granicy

Według informacji PAP, zaproszenia do przedstawicieli klubu opozycyjnych zostały przesłane w niedzielę i większość z nich już potwierdziła swoją obecność.

Nie możemy prowadzić polityki otwartych drzwi i „multikulti”

Na Facebooku premier omawia swój wywiad dla niemieckiej agencji dpa, w którym opowiada m.in. na pytania dotyczące sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i tłumaczy stanowisko Polski w kluczowych kwestiach.

"Potrzebujemy natomiast przede wszystkim wspólnego, twardego stanowiska przeciwko manipulacjom i wojnie hybrydowej. Łukaszenko wykorzystał niedawno rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel do rozpowszechnienia kłamstwa, jakoby zgodziła ona się na przetransportowanie 2000 imigrantów korytarzem do Niemiec i innych krajów europejskich. W ten sposób eskaluje napięcie" - napisał Mateusz Morawiecki.

"Jedność w Europie w kwestii podejścia do migrantów jest o wiele większa niż trzy czy cztery lata temu. Poprzednia polityka wobec uchodźców okazała się błędem. Większość krajów UE, z wyjątkiem jednego czy dwóch, zrozumiała, że nie możemy prowadzić polityki otwartych drzwi i „multikulti” - dodał szef rządu.

Dyplomatyczna ofensywa Mateusza Morawieckiego

Premier w minionym tygodniu odbył serię spotkań z europejskimi liderami, z którymi rozmawiał o aktualnych zagrożeniach geopolitycznych, w tym sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

Morawiecki swój objazd po Europie rozpoczął w minioną niedzielę i do piątku odwiedził 9 stolic i spotkał się z 11 europejskimi przywódcami, m.in. premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, prezydentem Francji Emmanuelem Macronem oraz kanclerz Niemiec Angelą Merkel.


ja

Zobacz także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj142 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka