Polacy "murem za polskim mundurem". Straż Graniczna z ogromnym poparciem

Strażnicy graniczni od lata mają pełno roboty.
Strażnicy graniczni od lata mają pełno roboty.
Aż 84 proc. Polaków ceni pracę Straży Granicznej, wojska i policji przy granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze tych służb codziennie dbają, by imigranci nie sforsowali zasieków i narażają się reżimowi Aleksandra Łukaszenki.

84 proc. badanych dobrze ocenia pracę żołnierzy, policjantów i strażników granicznych w związku ze sztucznie wywołanym kryzysem migracyjnym. Tylko 16 proc. ocenia wyraziło negatywną opinię - to wyniki z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". 

Czytaj: Wersja Straży Granicznej. Jak zachowywała się Janina Ochojska przy granicy z Białorusią?

Wysokie noty polskich mundurowych

"Polscy mundurowi strzegą granicy dniem i nocą, co doceniają ich rodacy" - czytamy w sobotnim wydaniu tabloidu, który podkreśla znaczenie codziennej służby Straży Granicznej, wojska i policji.

Na pytanie, jak oceniasz wykonywanie zadań przez żołnierzy, policjantów i strażników na granicy polsko-białoruskiej, 84 proc. badanych odpowiedziało, że "dobrze", zaś 16 proc. oceniło ją "źle".

"Polacy stoją murem za funkcjonariuszami. Olbrzymia większość Polaków jest całym sercem za działaniami polskich służb mundurowych" - podkreśla "Super Express".  

Sondaż na zlecenie gazety przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 22–23 listopada 2021 r. na próbie 1016 dorosłych Polaków.   

Koncert dla strażników granicznych, policji i wojska

W niedzielę w TVP odbędzie się specjalny koncert dla strzegących polskiej granicy pod nazwą "Murem za polskim mundurem". Na scenie w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim wystąpią takie gwiazdy, jak Jan Pietrzak, Edyta Górniak, Halina Frąckowiak, Viki Gabor, Rafał Brzozowski i Elwira Mejk z Trubadurami. Nie zabraknie zagranicznych wykonawców: Oceany, Loony, Las Ketchup, Jenny Berggrena, Captain Jacka, In-Grid, No Mercy i Lou Bega.

Gospodarzami koncertu na rzecz polskich służb będą dziennikarze Telewizji Polskiej: Agata Konarska i Michał Adamczyk. TVP zorganizuje imprezę wspólnie z MON w ramach podziękowania dla strzegących polskiej granicy. 

Zobacz: 

Rafał Woś, publicysta Salon24, z nominacją do Grand Press

Francuski dziennik donosi o skorumpowaniu sędziów TSUE, urzędników KE i polityków EPL

Premier Mateusz Morawiecki nie godzi się na jedno europejskie superpaństwo

„Koalicji PSL z PiS nie będzie. Może ktoś chce wywołać smród, który zaszkodzi Pawlakowi”GW

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka