Tusk zdecydowanie o Warsaw Summit. W ostrym komentarzu wykorzystał cytat

Donald Tusk krytykuje PiS. Tym razem za zorganizowanie Warsaw Summit.
Donald Tusk krytykuje PiS. Tym razem za zorganizowanie Warsaw Summit.
Donaldowi Tuskowi nie przypadła do gustu inicjatywa PiS, by zaprosić europejskie partie prawicowe na szczyt w Warszawie. Lider PO wybrał cytat ze wspólnej książki napisanej z Anne Applebaum - uważa, że partia rządząca działa na rzecz Rosji.

- W książce „Wybór” rozmawiamy z Anne Applebaum m.in. o „pożytecznych idiotach” Putina, w Polsce i Europie. To oni gościli w Warszawie na zaproszenie PiS - napisał na Twitterze Tusk, załączając cytat z książki. 

Czytaj: Warsaw Summit. Ostra krytyka unijnych instytucji. „Chcemy Europy ojczyzn”

- Rosji nie przeszkadza, że skrajna prawica jest werbalnie antyrosyjska. Rosję interesuje, aby była jawnie antyunijna, antyamerykańska, anty-LGBT, antyszczepionkowa, antyuchodźcza, anty... cokolwiek - byle tylko polaryzowała społeczeństwo. W Polsce PiS i Konfederacja działają w imieniu Rosji, bez względu na to, czy ich liderzy i elektorat to rozumieją, czy nie - napisano w książce Tuska i Applebaum. 

  

Więcej: Warsaw Summit w ogniu krytyki. Polityk PO nie przebiera w słowach

Po warszawskim szczycie, Jarosław Kaczyński ostrzegał przed ideą federalizacji w Unii Europejskiej, do której dążą Niemcy. Polski rząd się z nią wyraźnie nie zgadza. - W moim przeświadczeniu i przeświadczeniu moich przyjaciół, moich kolegów, to nie jest dobra wiadomość dla Europy, dla przyszłości Unii Europejskiej. Metoda wspólnotowa jest tu bez wątpienia metodą lepszą - powiedział lider PiS. 

- W Europie i w całym świecie Zachodu wolność się po prostu cofa. Poprawność polityczna radykalnie ogranicza wolność - mówił Kaczyński. 

Nie przegap: Polska stoi przed niezwykle istotnym wyborem. Chodzi o naszą przyszłość


GW

Lubię to! Skomentuj132 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka