"Silni razem" - to hasło Polaków w Pekinie. Do zimowych igrzysk zostało 50 dni

Prezentacja hasła "Silni razem - team Polska" przed ZIO w Pekinie. Fot. PAP/Andrzej Lange
Prezentacja hasła "Silni razem - team Polska" przed ZIO w Pekinie. Fot. PAP/Andrzej Lange
Dziś - równo 50 dni przed startem zimowych Igrzysk Olimpijskich - PKOI zaprezentował slogan polskiej reprezentacji. Brzmi on "Silni razem - team Polska".

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki zapewnił, że organizacja pod jego kierunkiem cały czas monitoruje przygotowania polskich sportowców do najważniejszej zimowej imprezy czterolecia. 

Czytaj: Oto rywale Polski w Lidze Narodów. Grupa śmierci z wielkimi gwiazdami

100 mln złotych od resortu sportu

- Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Chcemy zrobić wszystko, żeby nasi sportowcy wyjechali, rywalizowali i wrócili do Polski zdrowi - zaznaczył Kraśnicki.

Z kolei minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk zapewnił, że zmiana administracyjna – wyodrębnienie nowego resortu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – w żaden sposób nie zakłóciła przebiegu przygotowań. 

Zobacz: Vuko odnowiciel? Z pomnikiem jeszcze poczekajmy...

- My, jako ministerstwo sportu, przekazaliśmy związkom sportowym niemalże 100 milionów złotych, aby zapewnić zawodnikom komfortowe warunki w walce o kwalifikacje olimpijskie - stwierdził Bortniczuk.

Szef misji olimpijskiej Konrad Niedźwiedzki przekazał, że liczy na ok. 60-osobową reprezentację Polski w Pekinie.

- Już w samym short tracku będzie rekordowa liczba sześciu osób - mówił. Dodał też, że pewnych kwalifikacji jest na razie jeszcze troje łyżwiarzy figurowych i 10 panczenistów.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie toczyć się będą na 12 arenach (nie licząc Stadionu Narodowego, tzw. "Ptasiego Gniazda", na którym odbędą się tylko ceremonie otwarcia i zamknięcia) w trzech strefach: w Pekinie, regionie Yanqing oraz regionie Zhangjiakou. W tym ostatnim znajdują się m.in. trasy biegowe i biathlonowe oraz skocznie narciarskie.

Dotychczas w zimowych igrzyskach Polacy wywalczyli 22 medale - po siedem złotych i srebrnych oraz osiem brązowych. W Pjongczangu w 2018 wywalczyli dwa - złoty Kamil Stoch na dużej skoczni i brązowy wraz z kolegami w drużynie.  


Totalizator Sportowy strategicznym partnerem sportowców

Przypomnijmy, że głównym sponsorem polskich sportowców na igrzyskach pozostanie Totalizator Sportowy. Firma w lipcu 2021 r. - przed imprezą w Tokio - przedłużyła umowę z PKOI o kolejne cztery lata. Totalizator Sportowy wesprze sportowców w Pekinie oraz podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. 

Losowanie Ligi Mistrzów UEFA. Zwrot o 180 stopni, ale hity i tak będą

- Dziękujemy Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za możliwość współpracy i kontynuację tej sportowej podroży. Drużyna Totalizatora Sportowego jest całym sercem z polskimi Olimpijczykami. Trzymamy za Was mocno kciuki i życzymy kumulacji sukcesów, medali i zwycięstw - podkreślała przed IO w Tokio  Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego. 

GW

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport