Paulo Sousa odejdzie z reprezentacji Polski? Fot. PZPN
Paulo Sousa odejdzie z reprezentacji Polski? Fot. PZPN

To koniec Paulo Sousy w reprezentacji Polski? Sensacyjne pogłoski z Brazylii

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Dziennikarz sportowy Tomasz Ćwiąkała ujawnił, że brazylijskie Flamengo jest zainteresowanie ściągnięciem trenera reprezentacji Polski. Ponadto zainteresowany nową opcją pracy jest ponoć sam Paulo Sousa.

- Uwaga: ważny news. Globo Esporte podaje, że Paulo Sousa ma w sobotę w Lizbonie spotkanie z wysłannikami Flamengo i "pozytywnie zapatruje się na pracę w tym klubie" - napisał w mediach społecznościowych Tomasz Ćwiąkała z Canal Plus Sport. 

Zobacz: 

Oto rywale Polski w Lidze Narodów. Grupa śmierci z wielkimi gwiazdami

Vuko odnowiciel? Z pomnikiem jeszcze poczekajmy...

"Silni razem" - to hasło Polaków w Pekinie. Do zimowych igrzysk zostało 50 dni

- Skąd zainteresowanie Paulo Sousą? Portugalski trener Abel Ferreira, który ma tego samego agenta co Sousa, zdobył ostatnio dwukrotnie Copa Libertadores z Palmeiras. W samym Flamengo niedawno pracował Jorge Jesus. Klocki do siebie pasują - zobaczymy, jakie zapadną decyzje - dodał dziennikarz sportowy. 

Jak wspomniał Ćwiąkała, rozwiązanie kontraktu z PZPN nie byłoby dla Sousy problemem. Portugalski szkoleniowiec od stycznia 2021 r. prowadzi reprezentację Polski. Nie osiągnął sukcesu na Euro 2020, a najlepsze mecze pod jego wodzą kadra zagrała w meczu z Hiszpanią na mistrzostwach Europy oraz z Anglią w eliminacjach do mundialu w Katarze. Ostatecznie nie udało się piłkarzom zagwarantować rozstawienia w barażach po katastrofalnej porażce z Węgrami w ostatniej kolejce grupowej. 

W półfinale drabinki rywalem Polaków będzie Rosja. Jesienią wiele mówiło się o tym, że to mecz o "być albo nie być" dla Sousy. Może się okazać, że podczas starć barażowych reprezentację poprowadzi inny trener. Trudno sobie wyobrazić, by przy ewentualnym przejęciu drużyny Flamengo, Sousa łączył obowiązki w Brazylii i w Polsce. 

GWUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj16 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport