Uważajcie! W całym kraju silny mróz. W niektórych regionach nawet minus 20 stopni

fot. Wikimedia
fot. Wikimedia
Dziś w całym kraju bardzo mroźno. W rejonach podgórskich silne opady śniegu. W Karpatach w nocy nawet minus 20 stopni - podaje IMGW.

- Zdecydowana poprawa pogody. Nad Polską zacznie rozbudowywać się klin wyżowy. Opady śniegu wystąpią na północy kraju oraz na krańcach południowych. Najsilniejsze wystąpią w obszarach podgórskich - powiedział  Karol Walczak, synoptyk IMGW.

IMGW informuje, że rejonach podgórskich może spaść nawet do 10 cm. śniegu. Na północy kraju nasypie od 3 do 5 cm. W głębi kraju bez opadów – będzie słonecznie.

Temperatura maksymalna w całym kraju od minus 5 stopni Celsjusza do minus 3. Nieco wyższa temperatura minus 1 stopień w okolicach Krakowa. Wiatr będzie słaby, zmienny. Tylko na Wybrzeżu będzie wiał w porywach do 55 km/h.

Bardzo mroźna noc

W nocy na krańcach północnych i południowych kraju będą utrzymywały się przelotne opady śniegu. Według IMGW, sobotnia noc będzie mroźna. Temperatura w kraju spadnie do minus 10 stopni, a w obszarach podgórskich możliwe są spadki do minus 15 stopni. W Karpatach możliwy jest spadek nawet do minus 20 stopni. 

W strefie obejmującej południe województwa zachodniopomorskiego, północne rejony lubuskiego i wielkopolskiego oraz część Kaszub, temperatura może spaść do minus 18-20 stopni Celsjusza. Około minus 20 stopni należy spodziewać się w rejonach podgórskich. W centrum Polski termometry wskażą od minus 10 do minus 13, na Suwalszczyźnie minus 7-8 stopni, a nad samym morzem minus 4 stopnie Celsjusza. Wiał będzie słaby wiatr z kierunków zachodnich.

Czytaj dalej:KJ

Lubię to! Skomentuj29 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości