Stało się, Kaja Godek została pozwana. Bart Staszewski: Kaju, idę po Ciebie

Fundacja Życie i Rodzina, CC BY-SA 4.0 / PullBear, CC BY-SA 4.0
Fundacja Życie i Rodzina, CC BY-SA 4.0 / PullBear, CC BY-SA 4.0
Aktywista Bart Staszewski pozwał Kaję Godek do sądu. Działacz LGBT złożył prywatny akt oskarżenia przeciwko aktywistce pro-life. - Kaju, idę po Ciebie - zapowiada Bart Staszewski.

Bart Staszewski pozwał prywatnie Kaję Godek. Akt oskarżenia wpłynął do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

- Spóźniony prezent mikołajkowy dla Kai Godek. Dzisiaj w sądzie rejonowym w Lublinie mój pełnomocnik adw. Bartosz Przeciechowski wraz z adw. Sarą Lipert złożyli prywatny akt oskarżenia. Mam nadzieje na szybki proces i dotkliwą karę dla Godek. Kaju, idę po Ciebie - pisze na Facebook Bart Staszewski.


Bart Staszewski pozywa Kaję Godek. Dlaczego?

O przyczynach złożenia aktu oskarżenia opowiedział pełnomocnik aktywisty w rozmowie z Onetem. Jak się okazuje, chodzi o dwie sprawy. - Pierwsza dotyczy słów Kai Godek, że Bart Staszewski dopuszczał się czynów pedofilskich poprzez rzekome wysyłanie zdjęć. Druga kwestia to zarzucanie aktywiście kłamstwa odnośnie treści słów, jakie padły w rozmowie z Kają Godek. Z nagrań wynika, że sprawy przebiegały, jak to relacjonował Bart Staszewski - wyjaśniał adwokat Bartosz Przeciechowski.

Bart Staszewski żąda ukarania Godek, ale póki co nie wiadomo, jakich sankcji oczekuje. - Decyzja należy do sądu, który ustala, jaki wymiar kary jest słuszny w danym przypadku - podkreślił Przeciechowski.

Kaja Godek kontra Bart Staszewski. To nie jest ich pierwsze starcie

Opisany wyżej pozew to nie jedyny konflikt znanych aktywistów. Fundacja Godek oskarżała go o popełnienie czynów pedofilskich. Działacz LGBT  miał składać propozycje seksualne osobie poniżej 15. roku życia. Ale policja i prokuratura odmówiły wszczęcia postępowania ze względu na brak dowodów. 

SW


Czytaj: 

Lubię to! Skomentuj74 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo