Narodowcy mają nowy pomysł. Chcą nazwania wielkiego mostu imieniem Romana Dmowskiego

WikimediaImages / Pixabay
WikimediaImages / Pixabay
Bydgoski Ruch Narodowy chce, aby Most Uniwersytecki w Bydgoszczy został nazwany na cześć Romana Dmowskiego. Działacze mają złożyć petycję w tej sprawie do prezydenta miasta Rafała Bruskiego.

Narodowcy zebrali się z powodu przypadającej na 2 stycznia 83. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego. Jego pamięć uczcili zapalając znicze i odśpiewując hymn polski. Działo się to pod tablicą na cześć twórcy polskiego ruchu narodowego, która mieści się na budynku Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kształcenia Nauczycieli przy ulicy Jagiellońskiej 9.

Roman Dmowski patronem Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy? Tego chcą narodowcy

- Chcielibyśmy, aby architekt niepodległej Polski miał w Bydgoszczy godne upamiętnienie - mówi w rozmowie z Radiem PiK Artur Grygrowicz, działacz bydgoskiego Ruchu Narodowego.

Aktywista powiedział też, że środowiska narodowe wspierają aktualnie akcję "Dmowski zostaje", która została rozpoczęta po tym, jak w Warszawie pojawił się pomysł, by zmienić nazwę ronda im. Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet.

- Ktoś może się zapytać co Roman Dmowski zrobił dla Bydgoszczy? Otóż, odpowiedź jest krótka. Roman Dmowski przede wszystkim zrobił bardzo wiele dla Polski, jest architektem niepodległości Polski i dzięki Traktatowi Wersalskiemu Bydgoszcz wróciła do macierzy - mówił cytowany przez portal metropoliabydgoska.pl Grygrowicz.

Czytaj też:

Burza po wpisie posłanki Lewicy. Obraziła miliony pracujących Polaków

Będą nowe restrykcje, jeśli nic się nie zmieni. Tak wynika z zapowiedzi Niedzielskiego

Morawiecki ostrzega Unię przed szokiem. Chodzi o handel emisjami CO2

Anthony Fauci przekazał niepokojące informacje. Wariant Omikron groźniejszy niż sądzono

SW

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura