Będą nowe restrykcje, jeśli nic się nie zmieni. Tak wynika z zapowiedzi Niedzielskiego

Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. Twitter/Adam Niedzielski
Minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. Twitter/Adam Niedzielski
W środę lub w piątek możemy się spodziewać ogłoszenia kolejnych obostrzeń z powodu wzrostu zakażeń i rekordowych zgonów na koronawirusa. - Jeżeli pełen arsenał związany z wyszczepieniem się kończy, to się używa tego, co zostaje w ręku. A wtedy w ręku pozostają restrykcje, pozostają obostrzenia - stwierdził Adam Niedzielski.

Minister zdrowia był gościem porannej audycji RMF FM, gdzie mówił o możliwej reakcji rządu na niepokojącą sytuację w związku z czwartą falą zakażeń, a przed piątą, w której dojdą infekcje spowodowane Omikronem. 

Zobacz: 

Będą nowe restrykcje, jeśli nic się nie zmieni. Tak wynika z zapowiedzi Niedzielskiego

Morawiecki ostrzega Unię przed szokiem. Chodzi o handel emisjami CO2

Anthony Fauci przekazał niepokojące informacje. Wariant Omikron groźniejszy niż sądzono

- Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu infekcji przy zapełnieniu łóżek mniej więcej 20 tysięcy, czyli cały czas bardzo wysoki, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające. Prawdopodobnie w środę albo w piątek - zapowiedział Niedzielski. 

Do 10 stycznia szkoły pracują zdalnie. Niewykluczone jest, że taki stan rzeczy potrwa jeszcze dłużej, choć na ten moment najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada powrót dzieci do placówek.

- Będziemy rozmawiali o tym, co dalej ze szkołami, chociaż tak jak mówię - i absolutnie myślę, że mamy takie zdanie wszyscy, mówię o całym rządzie - ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej. Inne restrykcje to są restrykcje związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, aktywności w galeriach, w innych tego typu miejscach, gdzie w tej chwili mamy dopuszczone pewne możliwości działania - mówił. 

Robert Mazurek dopytywał Niedzielskiego, czy rząd zamknie ponownie galerie handlowe jak ponad rok temu. - Na przykład, ale nie chciałbym tego przesądzać - odparł szef resortu zdrowia. 

Minionej doby w Polsce wykryto 6422 zakażeń, a na COVID-19 zmarło 9 osób. 

GW

Lubię to! Skomentuj84 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości