Nowe fakty ws. drastycznego morderstwa Polki na Malcie. Makabryczne informacje

Polka zamordowana na Malcie. fot. Facebook
Polka zamordowana na Malcie. fot. Facebook
Sekcja zwłok wykazała, że 29 - latka zamordowana na Malcie została przed śmiercią brutalnie zgwałcona. Paulinę D. znaleziono rozebraną z obrażeniami klatki piersiowej i głowy - podaje portal independent.com.mt.

Zamordowana 29-letnia Paulina D., która pochodzi z Polski, została znaleziona wczesnym rankiem w niedzielę przez przechodniów w Ogrodach Niepodległości w Sliema.

Oto kadr z filmu, w którym widać, jak służby zabierają ciało Pauliny:

image
Kadr z filmu, w którym widać, jak służby zabierają ciało Pauliny. fot. Malta Today

Kim jest morderca Pauliny D.?

Głównym podejrzanym o zabójstwo dziewczyny jest 20-letni Maltańczyk z Zejtun. Gazeta MaltaToday podała pełne nazwisko sprawcy - to Abner Aquilina. Został on aresztowany w poniedziałek rano po tym, jak około 6 rano wywołał zamieszanie w pobliskim kościele parafialnym w Ballucie, po tym jak podszedł do ołtarza i przewrócił kilka krzeseł. Mężczyźni wyciągnęli go na zewnątrz, gdzie podobno wspomniał coś o morderstwie. Mężczyźni wezwali policję, a podejrzany został zatrzymany. 

Podejrzany został przewieziony do szpitala Mater Dei na badania, skąd został skierowany do szpitala Mount Carmel. W związku z tym, policja musiała zawiesić przesłuchania. wiadmo jednak, że trzy dziewczyny zgłosiły, że były przez niego nękane seksualnie. jedna z nich miała 14 lat. 

Czytaj więcej: Bestialskie morderstwo Polki na Malcie. Kobieta zginęła przez troskę o bezpańskie koty

Paulina D. zgwałcona 

Paulina D. mieszkała w hostelu w Sliema i przyjechała na Maltę w ramach wymiany studenckiej. Na swoim profilu w mediach społecznościowych zamieszczała pochlebne opinie na temat Malty, a także była rzeczniczką praw kobiet przeciwko przemocy domowej i seksualnej. Często karmiła też bezdomne koty, które mieszkały w tym samym parku, w których znaleziono ją martwą.

Przed śmiercią została zgwałcona, znaleziono ją rozebraną z części ubrań i z obrażeniami klatki piersiowej i głowy - podaje portal independent.com.mt.

W miejscu, gdzie znaleziono ciało dziewczyny złożono kwiaty, a na wtorkowy wieczór zaplanowano czuwanie. "Czuwanie rozpocznie się 4 stycznia 2022 roku o godzinie 18:00 w Exiles, Sliema" - napisano. Organizatorzy poprosili osoby uczestniczące o przyniesienie świecy.


Czytaj dalej:

KJ


 


>

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo