Został przyłapany w aucie po pijaku. Jego reakcja musiała zdziwić nawet policjantów

Niecodzienna reakcja pijanego kierowcy po przyjeździe policjantów.
Niecodzienna reakcja pijanego kierowcy po przyjeździe policjantów.
Aż 200 tys. złotych próbował wręczyć policjantom pijany przedsiębiorca w Częstochowie, który został obywatelsko zatrzymany za kółkiem. Okazało się, że to majętny biznesmen, prowadzący swoją firmę poza krajem.

Mężczyzna w wieku 45 lat został niedawno zatrzymany przez policję. Gdyby nie okoliczni świadkowie, odjechałby samochodem w stanie upojenia alkoholowego. Ci wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i zabronili delikwentowi odjechać, po czym wezwali mundurowych.

Gdy przyjechała policja, nieodpowiedzialny kierowca miał 2,5 promila we krwi, a po wyjściu z pojazdu wyraźnie tracił równowagę. Wpadł jednak na pomysł, by sprawa rozeszła się po kościach - przekonywał policjantów, żeby się "dogadać". Podejrzany wyciągnął łącznie aż 200 tys. złotych w złotówkach i euro. 

Zobacz: 

Pierwsi śmiałkowie z ogromnymi mandatami za piractwo. Żniwa w Warszawie

Kaufland ukarany przez UOKiK. 140 mln zł kary za nieuczciwe praktyki rynkowe

Będą nowe restrykcje, jeśli nic się nie zmieni. Tak wynika z zapowiedzi Niedzielskiego

- Podczas legitymowania 45-latek, który wysiadł zza kierownicy swojego pojazdu, zataczał się. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Gdy mundurowi przeprowadzali na miejscu niezbędne formalności, mężczyzna wyciągnął plik gotówki i chciał wręczyć ją policjantom mówiąc, żeby się z nim "dogadali". Nawet po tym, jak został poinformowany, że popełnia przestępstwo, mężczyzna jeszcze kilka razy próbował wręczyć gotówkę policjantom - relacjonuje  rzeczniczka częstochowskiej policji podkom. Sabina Chyra-Giereś. 

Skorumpowanie policjantów jest większą przewiną od próby odpalenia samochodu pod wpływem alkoholu. Za próbę wręczenia 200 tys. złotych stróżom prawa przedsiębiorcy grozi do 10 lat więzienia. Mężczyzna został zatrzymany i siedzi w policyjnym areszcie. Prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe. 

GW


Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo